GRY

Zabawki na Mikołaja, które przyciągają jak magnes (dosłownie!)

Nie masz pomysłu na mikołajkowy prezent dla kilkulatka? Ten na pewno mu się spodoba!
Układanki magnetyczne dla dzieci
fot. AdobeStock
Do 6 grudnia zostało już tylko kilka dni, a ty wciąż nie masz pomysłu na prezent dla swojej pociechy? Nie chcesz wydawać pieniędzy na kolejną modną zabawkę, która ucieszy dziecko tylko na moment? Wcale się nie dziwimy. Same też najchętniej dajemy dzieciom prezenty, które zajmą je na dłużej niż 5 minut, a do tego będą w użyciu przez kolejne lata. Taką zabawką jest… układanka magnetyczna.

Gdy nie wiesz, co dziecko chciałoby na Mikołaja, kup mu układankę

To prawda, że dzieci mają różne gusta i upodobania. Jedne wolą zabawki konstrukcyjne, inne samochody, kulodromy, jeszcze inne zabawy plastyczne. Ale pewne jest, że każde dziecko nie przejdzie obojętnie obok układanki magnetycznej. Te zabawki mają w sobie coś, co bardzo przyciąga (dosłownie! J). Z pojedynczych magnetycznych elementów można stworzyć np. stylizację dla dziewczynki, chłopca, misia… możliwości jest naprawdę wiele (i nie tylko modowych).
Redakcja poleca: Miasteczko Zmysłów 2018 r. Toruń – zobacz relację [WIDEO]
Zobacz, jak ciekawie rodzice z dziećmi w Toruniu spędzili czas w ramach naszej akcji Miasteczko Zmysłów! Obejrzyj wideo i dowiedz się jakie porady dała rodzicom psycholog Dorota Zawadzka.

Idealna zabawka dla dziecka od 2 do 6 lat

Układanką magnetyczną z zainteresowaniem pobawi się już dwulatek (i to jest jedna z nielicznych rzeczy, która może zająć takiego malucha naprawdę na długo!), ale też 5-6 latek. Tym samym jest to bardzo dobra zabawka, która za chwilę nie pójdzie w kąt. Może służyć przez lata, nawet młodszemu rodzeństwu.

Za co lubimy układanki magnetyczne?

Przede wszystkim za to, że za rozsądną cenę można mieć zabawkę, która bardzo rozwija dziecko, uczy je kreatywności, precyzji, logicznego myślenia. Ale też za to, że nie jest to zmarnowany wydatek, ale coś, czym naprawdę chętnie bawi się nasza pociecha. Oprócz tego za to, że to zabawka, która może rosnąć razem z malcem. Jest zatem naprawdę wartościowym prezentem, nie tylko na Mikołaja.

Czy wasze maluchy mają układanki magnetyczne? Myślicie, że chciałyby dostać taką zabawkę w prezencie?
 
Zobacz też:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta!

Czas prezentów - najlepsze pomysły!