GRY
 
 

Częste ulewanie u niemowląt – jak mu zaradzić?

Położna tłumaczy, dlaczego dochodzi do ulewania pokarmu u niemowląt. Nasz ekspert radzi też, jak postępować, gdy dziecko często ulewa mleko.

Konsultacja: Bożena Cieślak-Osik, położna, psycholog
ulewanie u niemowląt
fot. Fotolia
Córcia ma dwa miesiące. Bardzo często ulewa jej się pokarm, nawet długo po jedzeniu. Boję się, że może się zachłysnąć. Co robić? Justyna

Ulewanie pokarmu u niemowląt jest zwykle spowodowane niedojrzałością przewodu pokarmowego. Żeby córeczka nie zachłysnęła się pokarmem, najlepiej po jedzeniu (po każdym posiłku) ponosić ją w pozycji pionowej (podtrzymując dziecku główkę i kręgosłup), czekając, aż odbije jej się połknięte powietrze.
Czasem trzeba zaczekać nawet 20–30 minut, ale warto. Dzięki temu dziecko nie będzie tak często ulewać.

5 najlepszych przepisów dla karmiących mam

Ważne jest też usypianie dziecka. Do snu proszę układać córeczkę na boczku, a jeśli lubi spać na pleckach, to ułożyć ją tak, by miała główkę nieco wyżej niż tułów. Wystarczy pod przednie nogi łóżeczka podłożyć dwie, trzy grube książki.

Co zrobić, gdy dziecku się ulewa?

 
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.
Bożena Cieślak-Osik
Konsultacja: Bożena Cieślak-Osik, położna, psycholog

Pracuje w Szpitalu Klinicznym WUM w Warszawie. Jest jedną z pierwszych w Polsce trenerek oceniających niemowlęta według skali Brazeltona.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Sezon infekcji

Karm piersią, polecamy!