Ulica Sezamkowa: Łapać tego ptaka

Wielka przygoda. Wiele zabawy. Wspaniałe przesłanie. Big Bird na wielkim ekranie! Przyłącz się do Wielkiego Ptaka i Muppetów
i przeżyj ekscytującą przygodę!
Galapagos Films oraz Warner Home Videoprezentują: W serii filmy przyjazne dla dzieci. Wielka przygoda. Wiele zabawy. Wspaniałe przesłanie. Big Bird na wielkim ekranie!

„Ulica Sezamkowa: Łapać tego ptaka”
24 kwietnia przyłącz się do Wielkiego Ptaka i Muppetów
i przeżyj ekscytującą przygodę! Specjalna edycja DVD wydana z okazji 40. urodzin Ulicy Sezamkowej.

O fabule
Ulicę Sezamkową odwiedza wścibska Panna Finch, pracownik socjalny. Przerażona zauważa, że Wielki Ptak nie mieszka w odpowiednim dla siebie ptasim środowisku. Postanawia to zmienić. Wielki ptak zostaje wysłany do Oceanview w Illinois. Zamieszkuje tam adopcyjnymi rodzicami – ptakami Dodo. Czy wyobrażacie sobie Wielkiego Ptaka jako dodo?

Choć Wielki Ptak bardzo się stara, nie potrafi zachowywać się jak dodo. Zestresowany niepowodzeniem popada w rozpacz. A nowi rodzice sugerują, że powinien znaleźć sobie ptasiego przyjaciela w zamian za Mr. Snuffleupagusa – włochatego stwora kształtem przypominającego mamuta … Samotny i stęskniony Wielki Ptak decyduje się odnaleźć swoich starych przyjaciół i powrócić do domu, na Sezamkową. … Na wieść o ucieczce Wielkiego Ptaka z domu Muppety z Ulicy Sezamkowej, ruszają w drogę w poszukiwaniu przyjaciela. Ale… sza! Więcej nie zdradzimy, zapraszamy na film!

Edycja specjalna. „Ulica Sezamkowa: Łapać tego ptaka” to pełnometrażowy film w wersji lektorskiej.
Płyta DVD zawiera 84 minuty materiału filmowego oraz  dodatki specjalne:
- nowy wywiad z Caroll Spinney, która stworzyła Wielkiego Ptaka,
- skacz w rytmie piosenek - 7 utworów,
- piosenki z Ulicy Sezamkowej,
- zwiastun filmowy "Wieść o ucieczce Wielkiego Ptaka z domu, muppety z Ulicy Sezamkowej ruszają w drogę".Ulica sezamkowa bawi i uczy od 40. lat!
Ulica Sezamkowa została stworzona na początku lat 60. ubiegłego wieku przez Joana Ganz Cooneya i Lloyda Morrisette na zlecenie Carnegie Institute – zadaniem było stworzenie pierwszego programu edukacyjnego dla dzieci. W dobie, kiedy telewizja stanowiła jedynie rozrywkę, chciano stworzyć program, który będzie pomocą w edukacji dzieci w wieku przedszkolnym i który da im podstawy moralne i etyczne w późniejszym życiu. Zgodnie z zamierzeniem powstało show najwyższej jakości, a jego elementy stanowiły znakomite filmy i animacje, wyrafinowane teksty literackie, muzyka oraz treści naukowe. Ulica nie jest rodzajem telewizyjnej „niańki” lecz „nauczycielem” – dlatego rodzice zachęcani są aby towarzyszyć dzieciom podczas oglądania i uczestniczyć w procesie ich kształcenia.
Bohaterowie pomagają dzieciom odnaleźć się w świecie – przekazują zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy, dobrych nawyków, odpowiedniej higieny, zdrowego odżywiania się. Oswajają z życiowymi sytuacjami takimi jak ciąża, narodziny, adopcja, rozwód, śmierć. Uczą rozróżniania dźwięków i nazywania emocji.

Galapagos Films przy współpracy z Warner Home Video oraz HIT Entertainment wprowadza na DVD serię PRZYJAZNE FILMY DLA NAJMŁODSZYCH.Celem projektu jest zaproponowanie Rodzicom wyboru filmów przyjaznych najmłodszym widzom od 1,5 roku życia. Produkcje, które zostaną opatrzone znakiem Przyjazne filmy dla najmłodszych nie będą promowały przemocy, ich funkcją będzie nauka najmłodszych przez zabawę, a w wielu przypadkach przekazanie ważnych od pokoleń przesłań takie jak siła przyjaźni i wiara w realizację marzeń. Bohaterowie proponowanych w ramach projektu filmów to wspaniali przyjaciele w najmłodszych latach dzieciństwa, pomogą dzieciom dorastać w świecie wspaniałych przygód. Filmy, które zaproponowane zostaną w selekcji, dadzą Rodzicom gwarancję wyboru najlepiej dopasowanej do poziomu rozwoju ich dzieci rozrywki na DVD i pozytywnego wpływu na aktywny rozwój dziecięcej wyobraźni.

Redakcja poleca: HIV a ciąża - jakie jest ryzyko zakażenia dziecka? Wywiad z ekspertem
HIV w ciąży to nie wyrok! Dr Ernest Kuchar wyjaśnia, że odpowiednio wykryty i leczony wirus HIV zmniejsza niemalże całkowicie ryzyko przeniesienia się wirusa na dziecko.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy