Sophie Power
fot. Instagram/@strava

Twierdzi, że "robiła to, co zwykle, tylko że podczas biegu"

Biegaczka pokonała niezwykle trudny szlak, robiąc przerwy na karmienie piersią synka i odciąganie pokarmu.
Dominika Bielas
Sophie Power
fot. Instagram/@strava
Sophie Power urodziła synka zaledwie 3 miesiące temu i choć jest świeżo upieczoną mamą, nie zrezygnowała ze swojej pasji. Kobieta zaplanowała bowiem start w ekstremalnym biegu - Ultra Trail du Mont Blanc. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że nadal kami piersią, a cały bieg zajmuje ponad 40 godzin.

Dwie doby bez kamienia piersią

Każda mama, która karmi lub karmiła piersią co 3 godziny wie, że dwie doby bez przystawiania malucha to nie przelewki. Choć niemowlę może to przetrwać, otrzymując choćby odciągnięty pokarm, to dla mamy jest to nie lada wyzwanie. Nieopóźnianie piersi przez kilkadziesiąt godzin jest czymś dosłownie niewyobrażalnym. Sophie nie chciała, rezygnować z biegu ze względu na malucha, ani nie chciała rezygnować z kamienia piersią przez bieg. Udało jej się to połączyć, a kwintesencją jej decyzji jest niesamowite zdjęcie, zrobione podczas biegu. Jak twierdzi dzielna mama "robiła to, co zwykle, tylko że podczas biegu".
- Musiałam się skupić na tym, by utrzymać wystarczającą ilość pokarmu. - wyznała. Spohie przyznała również, że względu na to, że karmi piersią, musiała zmienić technikę podczas biegu, tak żeby jej tętno nie było zbyt wysokie. Podczas postojów musiała dłużej odpoczywać i więcej jeść. Na każdym postoju na Sophie czekał również mąż z laktatorem, a po 16 godzinach biegu czekał także z synkiem, właśnie wtedy fotograf zrobił jej zdjęcie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Strava (@strava)


Fotografia bardzo szybko obiegła świat. Widać wycieńczoną biegaczkę, która przy jednej piersi trzyma malucha, a przy drugiej laktator. Ostatecznie Sophie Power ukończyła bieg liczący 166 kilometrów w czasie 43 godzin i 33 minut. Sophie udowodniła, że nie ma rzeczy niemożliwych, a całą rodziną spisała się na medal!
  [content:1_4616,0_25489,8_1672,0_23378:CMNews]
Sophie radzi młodym mamom, żeby nie zapominały o sobie: “To ciągłe żonglowanie, robienie dziesięciu rzeczy naraz jest ciężkie. Mam nadzieję, że to zdjęcie pokazuje, że nie tracisz samej siebie, gdy zostajesz mamą. Ale na pewno brakuje wsparcia dla mam, które chcą zrobić coś dla siebie”. Ultramaratonistka podkreśliła, że sama nie osiągnęłaby swoich celów bez pomocy bliskich, szczególnie męża.

Źródło: Instagram, huffingtonpost.com

Zobacz także:
Redakcja poleca: Jak długo można przechowywać odciągnięty pokarm? [WIDEO]
Nie zawsze jest tak, że możesz podać dziecku mleko prosto z piersi. Jeśli chcesz karmić malucha tylko swoim mlekiem, możesz je odciągnąć laktatorem i zostawić, żeby podał je kto inny. Ale pokarm z piersi trzeba odpowiednio przechowywać. Czy wiesz jak?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy