Uratuj święta! Wielkanocna paczka
fot. Adobe Stock

Uratuj święta tych dzieci! Pomóż przygotować dla nich wielkanocną paczkę!

Możemy pomóc dzieciom, które szczególnie teraz, podczas walki z epidemią koronawirusa, potrzebują wsparcia. Przyłącz się do akcji Uratuj Święta! Wielkanocna Paczka Fundacji Polki Mogą Wszystko!
Agnieszka Majchrzak
Uratuj święta! Wielkanocna paczka
fot. Adobe Stock
Dla wielu dzieci z biednych domów czas epidemii jest wyjątkowo trudny. Fundacja Polki Mogą Wszystko postanowiła im pomóc i już teraz przygotowuje dla nich wielkanocne paczki, tak aby jeszcze przed świętami dotarły do potrzebujących. Każdy może przyłączyć się do akcji i pomóc dzieciom. Dzięki temu poczują się bezpieczne, a na ich buźkach pojawi się uśmiech.

Dzieci zamknięte w domach potrzebują pomocy

Walka z epidemią koronawirusa każdego dnia pokazuje, jak duży jest w polskich domach problem braku pieniędzy, przemocy domowej. Szczególnej troski potrzebują zwłaszcza te dzieci, które z powodu zamknięcia szkół zostały pozbawione wsparcia, jakie otrzymywały w szkołach i świetlicach. Mogły tam dostać ciepły posiłek, liczyć na zrozumienie, pomoc psychologiczną. 

Teraz, zamknięte w domach, szczególnie boleśnie odczuwają skutki izolacji. Wychowawcy robią, co mogą, wspierają je zdalnie, często robią zakupy za własne pieniądze, dzieląc się z najbardziej potrzebującymi.
Redakcja poleca: „Dzieci z Alleppo nie stanowią zagrożenia terrorystycznego. To są sieroty i trzeba im pomóc” – apeluje prof. Alicja Chybicka
Czy polscy rządzący otworzą swoje serca na pomoc dzieciom z Syrii? Dlaczego Polska Akcja Humanitarna uważa, że adopcja dzieci z Alleppo to nienajlepszy pomysł? Jaki głos w tej sprawie zabrali członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci?

Pomóżmy, aby dzieci nie były głodne w te święta!

Fundacja Polki Mogą Wszystko, chce je wesprzeć akcją zbierania pieniędzy na zakup świątecznych paczek. Przyłączając się do niej i finansując zakupy, możesz dać dzieciom pewność, że nie będą głodne w trakcie zbliżających się świąt.

Zebrane pieniądze na paczki zostaną przekazane bezpośrednio wychowawczyniom ze świetlic. To one zrobią zakupy i dostarczą paczki dzieciom pod drzwi. Znajdą się w nich produkty pierwszej potrzeby kupione w lokalnym sklepie, niezbędne, aby dzieci nie były głodne. Zawartość paczki może być różna – w zależności od potrzeb dziecka.

Jeżeli chcesz pomóc, wpłać pieniądze na stronie Fundacji Polki Mogą Wszystko. Bardzo prosimy także o przekazywanie informacji o naszej akcji znajomym, przyjaciołom i współpracownikom. 

Wspierajmy się w tych trudnych czasach!

To z pewnością nie będą normalne święta wielkanocne, wiele rodzin z powodu epidemii koronawirusa usiądzie w okrojonym składzie do niedzielnego stołu. Mamy jednak nadzieję, że mimo wszystko ten trudny czas umocni nasze więzi z bliskimi i da nam poczucie, że jesteśmy razem, wspieramy się i mamy siłę do stawiania czoła przeciwnościom losu.

Spokojnych Świąt dla nas wszystkich w tych niełatwych czasach! Bądźmy sobie życzliwi i otwórzmy nasze serca dla tych, którzy potrzebują pomocy. Wierzymy, że wspólnie uda nam się pomóc wielu dzieciom!

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy