GRY
 
 

Uratujmy życie 10-letniej dziewczynki!

Ten obrzydliwy akt naraża młodą dziewczynkę na śmiertelne niebezpieczeństwo. Pomóżmy, by władze zrobiły wyjątek!

dziecko, strach
fot. dziecko, strach

Zgwałconej 10-latce odmówiono aborcji

W ubiegłym tygodniu w Paragwaju 10-letnia dziewczynka została zabrana do szpitala przez swoją matkę, bo skarżyła się na ból brzucha. Lekarze podczas badania dziewczynki odkryli, że jest ona w 21. tygodniu ciąży. Dziewczynka zaszła w ciążę w wyniku gwałtu, którego dokonał jej ojczym.
Matka dziewczynki złożyła w szpitalu petycję, aby wykonano zabieg aborcji. Prośba została odrzucona, a matka dziewczynki aresztowana. Postawiono jej zarzut niezapewnieniu odpowiedniej opieki oraz współudziału w molestowaniu seksualnym dziewczynki.

W Paragwaju prawo zabrania aborcji, gdy do poczęcia doszło w wyniku gwałtu lub stosunku kazirodczego. Jedynym wskazaniem do legalnego dokonania aborcji jest zagrożenie życia kobiety. Dlaczego władze uznały, że ciąża w tak młodym wieku nie zagraża życiu dziewczynki?
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.

Możemy pomóc! - Apel Amnesty International

Fizyczne i psychiczne skutki podtrzymywania niechcianej ciąży będą dla młodej dziewczynki równoznaczne z torturami. Władze Paragwaju nie mogą siedzieć bezczynnie, gdy dziewczynka została zgwałcona, a teraz musi znosić dodatkowe cierpienie i mękę - twierdzi Guadalupe Marengo z Amnesty International. Dlatego właśnie Amnesty International postanowiło walczyć o zgodę na aborcję dla 10-letniego dziecka. Pomóżmy im wywrzeć międzynarodowy nacisk na rząd Paragwaju, by zgodziły się na dokonanie legalnej aborcji.  Wystarczy, że podasz swoje imię, nazwisko i adres email pod apelem Amnesty International.
 

Zobacz też: Gwałt w związku

Ocena (3 oceny)

5.3
Doładuj
Przeładuj