Urlop rodzicielski dla ojców to zagrożenie według senatorów PiS
fot. Fotolia

„Urlop rodzicielski dla ojców to zagrożenie!" – oburzające słowa senatorów PiS

"Mężczyźni przestają być mężczyznami, kobiety przestają być kobietami" – grzmiał z mównicy senator PiS. Jak można powiedzieć coś takiego?!
Hanna Szczesiak
Urlop rodzicielski dla ojców to zagrożenie według senatorów PiS
fot. Fotolia
W czwartek, 22 czerwca, w Senacie odbyła się debata poświęcona m.in. unijnej dyrektywie o urlopach rodzicielskich. Jedną z najważniejszych zmian, jakie przewiduje projekt Komisji Europejskiej, jest obowiązek wykorzystania przez ojca 4 miesięcy urlopu rodzicielskiego. Jeśli ojciec tego nie zrobi, 4 miesiące urlopu przepadną, a matka dziecka nie będzie mogła ich wykorzystać.

"Mężczyźni przestają być mężczyznami..."

Projekt Komisji Europejskiej wywołał dyskusję nie tylko o urlopach rodzicielskich, ale również o roli kobiety i mężczyzny w polskim społeczeństwie. Głos w sprawie zabrali senatorowie PiS Jerzy Czerwiński i Krzysztof Słoń. Panowie kompletnie zapomnieli, czego dotyczy dyskusja!

"Przyznam, że ja traktuję ten projekt dyrektywy jako jeszcze jedną próbę wkraczania przez organy unijne w sferę obyczajowości. Powinniśmy zaproponować Unii Europejskiej, żeby poszła jeszcze dalej. Dlaczego dla mężczyzny nie może być przymusu karmienia piersią? Zaczniemy wreszcie wyrównywać role społeczne poszczególnych płci" – mówił senator PiS Jerzy Czerwiński. "To, że w Europie mężczyźni przestają być mężczyznami, wiąże się niestety także z tym, że kobiety przestają być kobietami. To się jakby zjeżdża... Efekt jest taki, że wchodzi islam z prawdziwymi mężczyznami. Chcecie państwo mieć tutaj taką równość? Bo ja nie. Ja chcę mieć w Polsce po prostu kobiety i mężczyzn. Tak urządziła to natura, a właściwie Bóg" – dodał.

"W pełni popieram stanowisko połączonych komisji, które koresponduje z tym, co w naszym kraju jest od dawna przecież wprowadzane w życie, czyli na wspieraniu rodziny, nie na narzucaniu jej gotowych rozwiązań, które często mogą prowadzić do szeregu wynaturzeń" – dodał senator Krzysztof Słoń. Jakie wynaturzenia kryją się za 4-miesięcznym urlopem rodzicielskim dla ojców? Nie wiadomo.
 

Unijny projekt zmian wzbudza kontrowersje, jednak stwierdzenie, że pomysł, by ojcowie wykorzystywali urlop rodzicielski i opiekowali się dziećmi urąga ich męskości, a przy tym sprawia, że kobiety są mniej kobiece (bo przecież to one powinny zajmować się dziećmi!) jest absurdalny i całkowicie nie na miejscu.

Co myślicie o tym wypowiedziach senatorów PiS? Dajcie znać w komentarzach! Przeczytajcie również, co na ten temat myśli redaktor naczelna magazynu "Mamo, To Ja"!

Zobacz także: Źródło: gazeta.pl
Redakcja poleca: Jak reagować na histerię dziecka [WIDEO]
Wielu rodziców, których dziecko robi sceny w miejscach publicznych, zastanawia się, jak reagować na histerię dziecka. W takiej sytuacji nie warto zwracać uwagi na reakcję i krytyczne uwagi otoczenia. Najważniejsze jest zapewnienie maluchowi bezpieczeństwa. Na rozmowę przyjdzie czas, gdy dziecko się uspokoi.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy