64-latka urodziła bliźniaki
fot. Youtube

Urodziła bliźniaki w wieku 64 lat. Teraz sąd zdecydował, czy może się nimi opiekować

Mauricia Ibanez urodziła dzieci w wieku 64 lat. Bliźniaki przyszły na świat dzięki metodzie in vitro. Najstarsza matka w Hiszpanii przez cztery lata walczyła w sądzie o prawo do opieki nad dziećmi. Niedawno zapadła decyzja w tej sprawie.
Joanna  Biegaj
64-latka urodziła bliźniaki
fot. Youtube
Kilka lat temu Mauricia Ibanez poddała się zapłodnieniu in vitro w Stanach Zjednoczonych. Gdy urodziła bliźniaki: Gabriela i Marię, nie martwiła się o to, że nie podoła rodzicielskim obowiązkom: „Jestem stara, ale mogłam zajść w ciążę; nauka i medycyna to ostatnia deska ratunku dla takich kobiet jak ja”.

Utrata prawa do opieki

Kilka dni po wyjściu kobiety ze szpitala sąd zdecydował o tym, by odebrać jej dzieci. Maluchy zostały umieszczone w rodzinie zastępczej. Decyzja sądu uzasadniona była tym, że Mauricia Ibanez nie będzie w stanie zapewnić swoim dzieciom warunków do odpowiedniego rozwoju. Kobieta nie zgodziła się na leczenie rozpoznanego u niej zaburzenia paranoidalnego. W uzasadnieniu sąd stwierdził, że „cechy osobowościowe ich matki w sposób znaczący wpływają na rozwój emocjonalny i psychospołeczny małoletnich”.

Kobieta nie godziła się z decyzją sądu. Batalia trwała cztery lata, ostatecznie Sąd Najwyższy podtrzymał decyzję sądu okręgowego i nie wydał zgody na to, by matka opiekowała się dziećmi.

To nie jedyne dzieci kobiety

Bliźniaki nie były jedynymi dziećmi Hiszpanki. Kobieta jest także matką 11-letniej dziewczynki, która także została poczęta metodą in vitro. Dziecko obecnie mieszka w Kanadzie, a dziewczynką opiekuje się jej ciotka. Przed kolejnym zabiegiem in vitro siostra kobiety wnioskowała do sądu, by ten uznał, że Mauricia nie jest w pełni zdolna do tego, by być matką i zabrał jej paszport. Sąd jednak odmówił.

Źródło: dziendobytvn.pl 

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Zgodne wychowywanie dziecka – film
Zastanawiasz się jak razem zgodnie wychowywać malucha? Twój mąż chce grać z malcem w piłkę, a ty upierasz się przy teatrze. To da się pogodzić.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy