GRY

Pokazała, jak zmienił się maluszek urodzony w 23. tygodniu ciąży [FOTO]

Choć urodziła się przedwcześnie, to cały czas dzielnie walczy. Jej mama postanowiła pokazać, jak dziś wygląda jej mała dziewczynka urodzona w Sylwestra. 
Wcześniak
fot. instagram
Mary Parins urodziła córeczkę  w zaledwie 23. tygodniu ciąży. Była niezwykle mała, delikatna i ważyła tylko 0,5 kilograma. Kobiet postanowiła udokumentować, jak jej córeczka walczy o życie. Właśnie pokazała na Instagramie, jak daleką drogę przeszła mała Grace przez ostatnie trzy miesiące. Różnica jest niewiarygodna!

Mały - wielki cud

Dziewczynka przyszła na świat 31 grudnia 2017 roku, w zaledwie 23. tygodniu ciąży. Tak małym dzieciom daje się zaledwie 13 proc. szans na przeżycie (New England Journal of Medicine). To niewiele, ale nadal oznacza to, że ich przeżycie jest możliwe. Mała Grace to kolejne dziecko, które to udowodniło! Choć jej organy nie były na tyle rozwinięte, by dziewczynka mogła funkcjonować samodzielnie to, ani mała Grace, ani jej rodzice, ani lekarze się nie poddali.
Maluszek przeszedł kilka transfuzji krwi, były także niezbędne operacje. Dziewczynka była podłączona do aparatury, która pomagała jej oddychać. Grace przeszła również żółtaczkę i kilkukrotnie balansowała na granicy życia i śmierci trafiając na intensywną terapię.
Ten silny maluszek miał więcej operacji niż nie jeden dorosły przez całe życie. W ubiegłym tygodniu dziewczynka przeszła laserowe zabiegi na oczy, ze względu na retinopatię wcześniaków (3. stadium). Każda intubacja i narkoza niezwykle obciąża malutki organizm, ale Grace się nie poddaje! Nadal ryzyko niepełnosprawności jest wysokie, jednak dziewczynka pięknie się rozwija i walcz z każdą przeciwnością losu.

Mary dokumentuje ważne wydarzenia w życiu Grace i umieszcza zdjęcia w sieci. Dziś ta mała dziewczynka ma ponad 3 miesiące i zmieniła się niewiarygodnie. Jej stan zdrowia jest coraz lepszy, a dziewczynka waży już 2,5 kilograma.
"Wszystkiego najlepszego z okazji trzeciej miesięcznicy maluszku! Nie mogę uwierzyć, jak bardzo urosłaś w tak krótkim czasie - napisała Mary na Instagramie. - Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być Twoimi rodzicami."
 

Post udostępniony przez Mary Parkinson (@maryparkins)

Post polubiło prawie 2 tysiące użytkowników, który są pod wrażeniem tej małej wojowniczki i walki jaką stoczyła. Mary i jej mąż mają nadzieję, że za kilka tygodni będą mogli zabrać mała Grace do domu, za co mocno trzymamy kciuki!

Źródło: independent.co.uk, Instagram
Zapraszamy do wypełnienia ankiety dla czytelniczek mamotoja.pl! Kliknij w grafikę:

Zobacz także:
Redakcja poleca: O kangurowaniu wcześniaków mówi neonatolog [WIDEO]
Kangurowanie to metoda, którą wymyśliły... kangury. One zawsze mają ze sobą swoje maleństwo – wyjaśnia dr n. med. Beata Pawlus, lekarz kierujący Oddziałem Neonatologii Szpitala Św. Rodziny w Warszawie. Jak przebiega kangurowanie i dlaczego się je stosuje?
Doładuj
Przeładuj