5 urodziny księcia Georga
fot. Facebook/The Royal Family

W Pałacu Kensington świętowano 5 urodziny księcia George'a

Z tej okazji jego rodzice - książe William i księżna Kate pokazali nowy portret swojego najstarszego dziecka – tak nakazuje tradycja angielskiego dworu.
Agnieszka Majchrzak
5 urodziny księcia Georga
fot. Facebook/The Royal Family
Kiedy 5 lat temu, 22 lipca, książe rodził się, cały świat zwariował na punkcie royal baby. Kamery wszystkich największych stacji telewizyjnych wpatrzone były w drzwi szpitala, oczekując radosnej nowiny. Książe przyszedł na świat o godzinie 16.24 czasu brytyjskiego, ważył 3 kilogramy i 700 gramów. Przy porodzie był jego tata. Świat obiegły zdjęcia promieniejących szczęściem rodziców. Dało to początek nowej fali szaleństwa na punkcie royal baby. Od tamtej pory chłopiec zdążył już wyrosnąć, a na świat przyszło jego rodzeństwo – księżniczka Charlotte i książe Louis.

Książe z uśmiechem od ucha do ucha

Zgodnie z tradycją brytyjskiej rodziny królewskiej, urodziny członków rodziny wiążą się z wykonaniem portretu. Dlatego też, jak co roku, mały książę George doczekał się nowej fotografii. Chłopiec stanął do pamiątkowego zdjęcia na tle muru rezydencji Clarence House, która należy do jego dziadka, księcia Karola. Portret został wykonany w dniu chrzcin młodszego brata George’a – księcia Louisa.

Autorem fotografii jest Matt Porteous, który uchwycił w kadrze szeroki, zawadiacki uśmiech najstarszego dziecka księcia Williama. Trzeba przyznać, że pierworodny syn ma urok osobisty. Z radośnie przymrużonymi oczami i z szerokim uśmiechem patrzy w obiektyw, odsłaniając dziecięce mleczaki.

Komentarze pod zdjęciem liczone są w wielu tysiącach. "Co za urocze dziecko" - napisano. "Jest szczęśliwy, ma najlepszy uśmiech!" - podkreślono. Aczkolwiek pojawiły się także nieliczne uwagi co do stroju księcia, że jest zbyt staroświecki. Górą są jednak absolutni fani rodziny królewskiej. "Uwielbiam to, co George nosi! Ubieram mojego syna w tradycyjne i hiszpańskie stroje i dostajemy wiele komplementów mówiących, jak pięknie jest on ubrany. A George wygląda uroczo" - napisała jedna z mam.
Redakcja poleca: Książę George i księżniczka Charlotte w Polsce!
Zobacz, jak wyglądały dzieci pary książęcej podczas wizyty w naszym kraju. I dlaczego oczy świata skupiają się na tych maluchach?

Kate – mądra i rozsądna mama

Podczas gdy większość fanów rodziny królewskiej rozpływa się nad urokliwością chłopca, wiele matek analizuje ubranko, które ma na sobie George. Wszystko, co noszą dzieci Kate, natychmiast staje się przebojem na Wyspach i jak ciepłe bułeczki znika ze sklepów.

Pięciolatek ma na sobie białą koszulę z krótkim rękawkiem i kołnierzykiem, wykończonym niebieską lamówką. Takie wykończenie jest także na rękawach i przy guzikach. Do tego George ma nałożone ciemnogranatowe spodnie. Brytyjskie media rozpływają się nad oszczędnością księżnej Kate.

Znana z kupowania w sieciówkach mama wybrała dla synka koszulę, na którą może sobie pozwolić wiele poddanych. Biała koszula z błękitnymi wstawkami pochodzi z kolekcji Amaia Kids i kosztuje 42 funty. To nie pierwszy raz, gdy Kate postawiła na tę markę, ubierając swoje dzieci. Ponadto książe był w tej koszuli już nie raz fotografowany. Kate zdobywa dodatkowe punkty u brytyjskich mam także swoją praktycznością, gdyż zakłada dzieciom ubrania po starszym rodzeństwie.

Najstarszy syn księcia Williama i księżnej Kate przyszedł na świat 22 lipca 2013 roku w Szpitalu Świętej Marii w dzielnicy Paddington w Londynie. Chrzest chłopca nastąpił po trzech miesiącach – 23 października w Kaplicy Królewskiej w Pałacu św. Jakuba. Prywatną ceremonię prowadził arcybiskup Canterbury, Justin Welby. Książę wystąpił wówczas w replice sukni chrzcielnej z 1841 roku, w której chrzest przyjęła księżniczka Wiktoria, łamiąc tym samym ponad 172-letnią tradycję. W 2017 roku książę George jako czterolatek zaczął uczęszczać do prywatnej szkoły podstawowej Thomas’s Battersea na południu Londynu.

Podobnie jak wcześniej inni członkowie rodziny królewskiej, na potrzeby szkolne książę używa tytułu swojego ojca jako nazwiska, czyli w dzienniku szkolnym zapisany jest jako uczeń George Cambridge. Oprócz wszechstronnej edukacji mały książę uczy się także dobrych manier oraz języka hiszpańskiego.

Źródło: rmf.fm

Zobacz też: 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy