Urodziny dziecka w domu
fot. AdobeStock

Urodziny w czasie pandemii: jak urządzić dziecku wspaniałe przyjęcie

Przygotowując urodziny dla dziecka w czasie pandemii, zadbajcie o kilka rzeczy, które wprawią wszystkich domowników w odświętny i radosny nastrój. Wspaniałe przyjęcie urodzinowe nie musi odbywać się koniecznie poza domem.
Milena Oszczepalińska
Urodziny dziecka w domu
fot. AdobeStock
Rządowe obostrzenia nie pozwalają obecnie na wyprawianie hucznych przyjęć urodzinowych. My, dorośli, jesteśmy w stanie jakoś to przeżyć, natomiast dzieciom, które przez miesiące czekają na ten wymarzony dzień, niełatwo byłoby pogodzić się z myślą, że imprezy nie będzie. I choć w czasie pandemii jedynym wyjściem jest zorganizowanie urodzin dziecku w domu, powinniśmy postarać się, by były możliwie spektakularne. Radzimy, co i jak warto przygotować.

Organizacja urodzin dziecka w czasie pandemii

Aby przyjęcie urodzinowe było naprawdę udane i miłe, mimo otaczającej nas rzeczywistości, postarajmy się o kilka rzeczy, takich jak:

Tort na urodziny dziecka

Najlepiej upieczcie go własnoręcznie. Tort zrobiony przez mamę lub tatę jest dla dziecka ogromnym wyrazem miłości. Nie martwcie się zatem, że wasza ulubiona cukiernia jest zamknięta lub nie macie możliwości podjechania do niej i zamówienia wypieku. W internecie znajdziecie mnóstwo przepisów na torty urodzinowe. Wybierzcie taki o ulubionym smaku waszych dzieci. Właściwie to mogą one wam również pomagać w pieczeniu. Z pewnością będzie to dla nich wielka frajda, a to przecież w tym dniu chodzi.

Dekoracje urodzinowe dla dzieci

One po prostu muszą być, żeby nadać odświętny charakter waszemu wnętrzu. Sprawa dekoracji jest banalnie prosta, bo za naprawdę nieduże pieniądze kupicie w internecie, co tylko się wam zamarzy – od balonów, serpentyn, czapeczek urodzinowych, po girlandy i kolorowe zastawy stołowe. Zanim jednak wszystko wybierzecie, pomyślcie np. o tym, by zrobić tematyczne przyjęcie urodzinowe dla dziecka w domu i w takim stylu dobierzcie dodatki i ozdoby. Możecie też pokusić się o to, by wasze stylizacje również pasowały do całości, chociażby kolorem.

Polecamy poniższe dekoracje na przyjęcie urodzinowe dla dziecka w domu:

Życzenia od kolegów i koleżanek

Dzieci tak samo jak wy cierpią z powodu izolacji i przeżywają, że nie mogą widywać się z przyjaciółmi z przedszkola czy szkoły. Poproście zatem rodziców kilkorga z nich, by zrobili kartki z życzeniami urodzinowymi dla waszego małego solenizanta i wysłali je pocztą na wasz adres. A jeśli montowanie filmików nie jest wam obce (są do tego specjalne programy, niektóre dostępne online za darmo), poproście, by znajome dzieci nagrały życzenia w formie wideo i ich rodzice przesłali wam je elektronicznie, a wy zmontujecie je w całość i puścicie dziecku w dniu urodzin. Gwarantujemy, że sprawi mu to ogromną radość.

Spotkanie online z dziadkami

To, czego wielu dzieciom brakuje chyba najbardziej, to spotkań z ukochanymi dziadkami. Zorganizujcie więc w domu wideokonferencję na konkretną godzinę w dniu urodzin dziecka ze wszystkimi babciami i dziadkami. Rozmowa online nigdy nie będzie tym samym, co spotkanie na żywo, możliwość przytulenia się do babci i wspięcia na kolana dziadka, ale lepsze to niż nic. Dziecko na pewno doceni wasz wysiłek w to, by sprawić mu przyjemność w dniu urodzin.

Prezent od serca dla dziecka

Oczywiście żaden drogi prezent nie zastąpi dziecku wymarzonego przyjęcia urodzinowego spędzanego w sali zabaw z przyjaciółmi, ale to nie znaczy, że ma go nie dostać. Zamiast jednak kupować kolejną niepotrzebną zabawkę, wybierzcie coś, o czym wiecie, że malec marzy od dawna. Być może krewni zechcą dołożyć się do prezentu?

Wspólny czas w domu z okazji urodzin dziecka

Na urodzinach fajnie jest też urządzić zabawy lub gry. Ponieważ jednak w najbliższym czasie spędzicie je raczej w gronie domowników, wiele z nich trudno byłoby rozegrać z uwagi na zbyt małą liczbę uczestników. Nie rezygnujcie jednak ze wspólnego czasu, to tak naprawdę najważniejszy element świętowania urodzin. Dobrym pomysłem jest np. wspólne zagranie w planszówki. Na pewno macie jakieś w domu, a jeśli nie, bez trudu kupicie w internecie gry odpowiednie dla wieku waszego dziecka. Te najprostsze nadadzą się nawet dla dwulatków!

Zobacz także:
Redakcja poleca: Jak dziecko uczy się i rozwija przez zmysły? [WEBINAR 1.]
Za nami pierwszy z 6 bezpłatnych webinarów dla rodziców, organizowanych w ramach akcji „Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem” i prowadzonych przez Dorotę Zawadzką. Ekspertka opowiadała o tym, jak działają zmysły malucha, a ich prawidłowy rozwój wpływa na życie również w przyszłości.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy