Źródło: Facebook/UNILAD
fot. Źródło: Facebook/UNILAD

Usłyszał serce córki po raz ostatni w Dzień Ojca. Niesamowita historia!

Przejechał tysiące kilometrów dla tej jednej chwili. Zobacz do czego był zdolny ten kochający tata.
Źródło: Facebook/UNILAD
fot. Źródło: Facebook/UNILAD
Strata dziecka to najgorsze doświadczenie, jakie może spotkać rodzica. Nie ma remedium na ukojenie żalu i bólu w takiej chwili. Mamą i tatą jesteśmy na co dzień, ciesząc się, że nasze dzieci są obok nas. Gdyby ich zabrakło – zrobilibyśmy wszystko, aby je odzyskać!

Bill chciał ją usłyszeć

Cała historia wydarzyła się w Stanach Zjednoczonych. W styczniu 21-letnia Abbey została znaleziona nieprzytomna w basenie podczas wakacji w Meksyku. Przyczyna jej śmierci nie jest znana. Mimo młodego wieku, dziewczyna wcześniej zadeklarowała, że w razie wypadku chce być dawczynią organów. Tak też się stało. Abby uratowała 4 osoby. Jej ojciec, Bill Corner postanowił przejechać cztery tysiące kilometrów z Wisconsin do stanu Louisiana, aby dotrzeć do biorcy serca Abbey – młodego mieszkańca Baton Rouge o imieniu Loumonth – i posłuchać oraz nagrać jak nadal bije w ciele innego człowieka.

Jego krew krąży, dzięki niej

Loumonth, mimo młodego wieku, przeżył zawał serca. Jeśli nie otrzymałby nowego serca, w ciągu kilku dni mógł umrzeć. Tęsknota za córką sprawiła, że Bill zapragnął jeszcze raz posłuchać jak bije jej serce. W tym celu wsiadł na rower i przejechał tysiące kilometrów ze stetoskopem w bagażu. Po dotarciu na miejsce, przyłożył go do serca Loumontha. Całe wydarzenie zostało zarejestrowane przez media. Bill ze wzruszeniem mówił, że Abbey nadal żyje w ciele Loumontha, a jego krew krąży dzięki niej.

Ta niesamowita, poruszająca historia z jednej strony opowiada o wielkiej miłości ojca do córki, z drugiej – o tym, jak szlachetną decyzją jest przekazanie organów po swojej śmierci tym, którzy dzięki nim będą mogli żyć dalej.

Źródło: Facebook/UNILAD, tvp.info

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy