GRY
 
 

Ustka: 3,5 miesięczne niemowlę wpadło do kanału

Zwykły spacer po falochronie mógł zakończyć się tragedią. Jak do tego doszło?

wcześniak, noworodek w szpitalu
fot. Fotolia
 
W ubiegłą sobotę rodzina z Małopolski, jak wiele innych rodzin tego dnia, spacerowała po falochronie w Ustce nad polskim morzem. Ta przechadzka jednak w niewyjaśniony dotąd sposób stała się jedną z głośniejszych historii tego lata. Wózek z niewiadomych przyczyn, w trakcie robienia zdjęć przez rodzinę, zsunął się do kanału, łączącego port w Ustce z Morzem Bałtyckim. W środku znajdowało się 3,5-miesięczne niemowlę. 

Brak hamulców?

Przyczyny tej tragicznej sytuacji są dopiero wyjaśniane. Wózek zanim wpadł do kilkunastometrowego kanału, w którym występują niebezpieczne prądy, uderzyło dodatkowo w podstopień, powodując dodatkowy wstrząs. Nie wiadomo dlaczego dziecko wpadło do wody. Być może przyczyną był brak hamulca, nieuwaga podczas robienia zdjęć przy pomniku usteckiej syrenki lub uskok akurat w miejscu, w którym stał wózek.
 
Zobacz także: Dzieci nie są bezpieczne nad wodą! Wszystko przez... telefony komórkowe

 
Na ratunek dziecku ruszył mężczyzna ze Słupska. Niemowlę udało się szybko wyciągnąć na brzeg i rozpocząć akcję reanimacyjną. Za chwilę pojawiła się również karetka. Dziecko przetransportowano do specjalistycznego ośrodka dziecięcego w Słupcu helikopterem. Jak donosi dzisiaj Głos Pomorza - nadal walczy o życie, a lekarze musieli wprowadzić dziewczynkę w stan śpiączki farmakologicznej.
 
Redakcja poleca: Czym się różni suche utonięcie od wtórnego? [WIDEO]
Czy powinniśmy bać się suchego i wtórnego utonięcia? Zobacz film i dowiedz się, czym się różnią i na co zwracać uwagę.

Policja prosi o pomoc

Zabezpieczone zostały nagrania z monitoringu miejskiego i przesłuchani zostali wszyscy świadkowie zdarzenia. Policja prosi również każdego, kto mógł widzieć lub nagrywać zdarzenie o pomoc, ponieważ od tego zależy wyjaśnienie wszystkich okoliczności i ustalenie przyczyn tragedii.
 
Źródło: gp24.pl, wiadomości.gazeta.pl

Ocena (4 oceny)

4.5
Doładuj
Przeładuj