GRY
 
 

Uwaga! IKEA wycofuje niebezpieczne zabawki. Sprawdź, czy twoje dziecko ma takie

„...niezwłocznie zabierzcie je z zasięgu dzieci i zwróćcie w najbliższym sklepie...” - apeluje IKEA.

Ikea wycofuje niebezpieczne zabawki
W ostatnich dniach na stronie internetowej sklepu IKEA pojawiło się ogłoszenie szczególnie ważne dla rodziców małych dzieci. Ostrzega ono przed pałeczkami do perkusji oraz bębenkiem LATTJO. IKEA apeluje, by osoby posiadające te zabawki niezwłocznie zabrali je z zasięgu dzieci i zwrócili w najbliższej IKEI, gdzie otrzymają pełen zwrot kosztów zakupu. 
Zapewnia przy tym, że przedmioty te dotychczas nie spowodowały żadnych wypadków, a cała akcja ma charakter zapobiegawczy. 

"Spółka poinformowała o usterce polegającej na odkręcaniu się lub poluzowaniu gumowej nakładki  pałeczek. Element ten może trafić w ręce małych dzieci i spowodować zadławienie" - czytamy na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

"Produkty są testowane i dopuszczane do użytku zgodnie z odpowiednimi normami bezpieczeństwa zabawek. Jednak w toku wewnętrznego dochodzenia zidentyfikowaliśmy zagrożenia, których nie uwzględniono w normach.
Pomimo zgodności z obowiązującymi normami bezpieczeństwa pałeczki do perkusji oraz bębenek LATTJO zostają profilaktycznie wycofane z rynku, żeby zapobiec ewentualnym wypadkom" - tłumaczy IKEA.

Zarówno pałeczki do perkusji, jak i bębenek LATTJO sprzedawano na wszystkich rynkach IKEA od 1 listopada 2015 roku.

Uwaga! Zabawki te możesz zwrócić bez dowodu zakupu (paragonu)!

Zobacz też: IKEA rozdaje zabezpieczenia mebli. To efekt dwóch tragedii z dziećmi
 
Redakcja poleca: Jak wybrać fotelik samochodowy dla starszego dziecka?
Wielu rodziców zastanawia się, co powinni wziąć pod uwagę przy wyborze fotelika dla dziecka. Czy ty też masz ten problem? Jeżeli twoja odpowiedz jest tiwerdząca, obejrzyj film i dowiedz się jak dobrać fotelik dla starszego dziecka.
Doładuj
Przeładuj