GRY
 
 

Uwaga! Ostatni moment, by dostać więcej z 500 plus!

Ostatnia szansa na złożenie wniosku 500 plus, by otrzymać świadczenie wypłacone z wyrównaniem. 1 lipca to jest ostatni dzień, potem dostaniesz mniej!

500 plus ostatni dzwonek
fot. fotolia

500 plus - ostatni dzwonek

Jeśli chcesz otrzymać świadczenie za kwiecień, maj i czerwiec, koniecznie złóż wniosek 500 plus jeszcze w tym tygodniu! Masz czas do 1 lipca. Osoby, które złożą wniosek po tym terminie, będą otrzymywały wypłaty za każdy kolejny miesiąc, ale już bez wyrównania.

- 1 lipca to jest ostatni dzień, w którym można złożyć wniosek, by otrzymać świadczenie z wyrównaniem za te trzy miesiące. Oczywiście możemy składać wnioski na bieżąco, w każdym następnym miesiącu, ale termin będzie dotyczył danego miesiąca i wypłata będzie za jeden miesiąc, nie będzie z wyrównaniem – tłumaczy Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. 

Minister przypomina, że wnioski składa się tylko raz w roku. Decyzja wydana po rozpatrzeniu wniosku obowiązuje do 30 września 2017 r. W tym czasie nie składamy kolejnych wniosków.
Redakcja poleca: Mamy rezygnują z pracy. Czy to efekt programu Rodzina 500+?
Eksperci rynku pracy przyznają, że coraz więcej kobiet korzystających z programu Rodzina 500+ woli zostać z dziećmi w domu, niż pracować za kwotę podobną do świadczenia przy dwójce lub trójce dzieci.

500 plus w praktyce

Złożono już ponad 2,5 mln wniosków o świadczenie 500 plus! 
Do tej pory wydano ok. 1,6 mln decyzji, wypłacono ok. 4,5 mln świadczeń na kwotę ponad 2,23 mld zł.

Zobacz też:

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj