Producent wycofuje płatki śniadaniowe dla dzieci
fot. Fotolia

Uwaga! Producent wycofuje za sprzedaży płatki śniadaniowe dla dzieci

Ten producent powinien być przykładem dla innych firm. Ze względu na bezpieczeństwo maluchów, zadecydował o zapobiegawczym wycofaniu ze sprzedaży płatków śniadaniowych.
Hanna Szczesiak
Producent wycofuje płatki śniadaniowe dla dzieci
fot. Fotolia
Producent żywności dla niemowląt HiPP wycofuje z rynku produkt o nazwie Kółeczka śniadaniowe HIPP (Kinder Frühstücks-Ringe), 140 g (nr art. 3536), z datą minimalnej trwałości od 05.01.2017 do 19.04.2017.

W oświadczeniu HiPP czytamy: "Powodem wycofania jest znalezienie fragmentu metalowego drutu w opakowaniu produktu. Aby wykluczyć jakiekolwiek ryzyko dla Konsumentów, firma HiPP apeluje, aby nie używać produktów z datą minimalnej trwałości od 05.01.2017 do 19.04.2017! Data minimalnej trwałości znajduje się na górnej części opakowania. Jednocześnie informujemy, że wycofanie z rynku nie dotyczy innych produktów HiPP".

Jeśli masz w domu wycofane ze sprzedaży płatki, możesz zwrócić je do sklepu. HiPP obiecuje zwrócić wszelkie koszty.

Jeśli macie wątpliwości, na wszelkie pytania odpowie przedstawiciel HiPP, Izabela Płusa-Wójcik, pod numerem telefonu 22 853 44 44.

Popieramy taką postawę producenta – każdy popełnia błędy, nawet ogromne koncerny. Jednak nie każdy umie się do tego błędu przyznać, tym bardziej, jeśli zagraża bezpieczeństwu maluszków.

Czytaj także: źródło: materiały prasowe HiPP
Redakcja poleca: Płatki śniadaniowe. 5 powodów dlaczego warto podać je na śniadanie swojemu dziecku!
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia! Dodaje energii i sił na cały nadchodzący dzień. Dlatego tak ważne jest, aby dostarczał nam różnorodnych składników odżywczych: węglowodanów, błonnika, białka, witamin i składników mineralnych. Badania wykazały, że jeśli nie zapewnisz ich organizmowi z rana, nadrobienie tego w ciągu dnia nie będzie takie proste. Jest na to jednak sposób!
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy