Van Gogh, Kamil i słoneczniki, książka dla dzieci, książka o sztuce dla dzieci
fot. materiały prasowe

Van Gogh, Kamil i słoneczniki - recenzja książki dla dzieci

Ta bestsellerowa seria dla zerówkowiczów i ich młodszego rodzeństwa wprowadzi was w świat wielkiej sztuki.
Van Gogh, Kamil i słoneczniki, książka dla dzieci, książka o sztuce dla dzieci
fot. materiały prasowe
Na początek Van Gogh, Kamil i słoneczniki oraz Claude Monet i jego magiczny ogród, w następnej kolejności poznacie takich malarzy jak Picasso, Degas, da Vinci. Opowiadania zostały stworzone na podstawie życiorysów artystów, a dodatkową atrakcją są reprodukcje obrazów malarzy i informacje o tym, w których muzeach należy tych dzieł szukać. A wszystko to dzięki Laurece’owi Anholtowi, autorowi i ilustratorowi, oraz wydawnictwu Stardust Media, za sprawą którego książki ukazały się na polskim rynku.

W miasteczku Arles, w którym mieszkał Kamil, rosły dorodne słoneczniki. Chłopiec często na słonecznikowe pole biegał, bo tam najlepiej mu się czekało na tatę, miejscowego listonosza. Któregoś dnia do Arles przyjechał pan o brązowych oczach, z żółtą brodą, i w słomkowym kapeluszu.
 – Mam na imię Vincent – przedstawił się chłopcu. Dziwny pan zamieszkał na tej samej ulicy, co Kamil, i zaprzyjaźnił się z rodziną chłopca. To szczera prawda. Portrety rodziny Roulin, bo tak się nazywali rodzice Kamila, wiszą teraz w największych muzeach świata i kosztują ogromne pieniądze.

Bohaterką drugiej książeczki jest mała Julka, mieszkanka Giverny, która pewnego dnia trafia do tajemniczego ogrodu i spotyka w nim starszego pana sadzącego kwiaty. Ten pan to nie żaden zwykły ogrodnik, ale Claude Monet, sławny malarz. Zabiera małą dziewczynkę na wycieczkę po swoim ogrodzie, pokazuje jej swoją pracownię, pływają we dwójkę po stawie porośniętym liliami, spacerują po sławnym z obrazów japońskim mostku.

Poznacie dzieci, które przeszły do historii, bo na swej drodze spotkały tych wielkich ludzi, obejrzycie obrazy sławnych malarzy, zachłyśniecie się ich urodą. Wierzę, że te spotkania zachęcą was do przyjaźni z malarstwem w przyszłości. I wierzę także, że z przyjemnością sięgniecie do pięciu kolejnych tomików serii, by poznać losy innych wielkich artystów i ich dzieła.

Van Gogh, Kamil i słoneczniki
Claude Monet i jego magiczny ogród

Autor i ilustrator: Laurence Anholt
Wydawnictwo Stardust Media
Seria: Wielcy malarze dzieciom

Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy
Redakcja poleca: Czytasz dziecku? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów
Wszystko można robić lepiej lub gorzej. Z chwilą, gdy stajemy się rodzicami, warto jednak podciągnąć się w sztuce głośnego czytania. Po co? Po to, aby dzieci chciały nas słuchać i w przyszłości same chętnie sięgały po książki.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy