GRY
 
 

Voices of The Cosmos

22.08.2012r., godz.21:00–23:00 Akcja specjalna w ramach 4. Międzynarodowego Festiwalu Światła SKYWAY

centrum sztuki współczesnej znaki czasu
Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, Taras widokowy
Wstęp za okazaniem wejściówki
 
Dźwięki instrumentów elektronicznych wkomponowane w oryginalne sygnały z przestrzeni kosmicznej oraz dźwięki pochodzenia pozaziemskiego. To wszystko połączone z obserwacją nieba i prelekcją na Tarasie widokowym CSW. Zapraszamy na wyjątkowy projekt VOICES OF THE COSMOS odbywający się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Światła Skyway. Przed nami unikalne połączenie sztuki światła oraz dźwięku wraz z nauką i astronomią.
 
VOICES OF THE COSMOS to projekt stworzony przez dwóch artystów dźwięku: Rafała Iwańskiego (muzyka znanego z HATI, solo występującego jako X-NAVI:ET) i Wojciecha Ziębę (szefa wydawnictwa muzycznego Beast Of Prey, solo występującego jako ELECTRIC URANUS) oraz Sebastiana Soberskiego – astronoma z Centrum Astronomii UMK w Toruniu i kierownika Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu. Obaj członkowie projektu odpowiedzialni za sferę dźwiękową mają duże doświadczenie w dziedzinie muzyki elektroakustycznej.
 
W ramach VOICES OF THE COSMOS wykorzystano oryginalne sygnały i dźwięki pochodzenia pozaziemskiego pozyskane za pośrednictwem radioteleskopów (pulsary, magnetosfery planet, Słońce), nagrania archiwalne z misji kosmicznych i sygnały z przestrzeni kosmicznej. Ścieżki instrumentalne wkomponowane w rytmy i tony "dźwięków kosmosu" są bogate sonorystycznie i stworzone przy użyciu instrumentów elektronicznych, zarówno cyfrowych jak i analogowych oraz rozmaitych obiektów akustycznych. Jest to unikatowy w naszym kraju projekt, w którym wykorzystuje się oryginalne zapisy przestrzeni kosmicznej m.in. z 32-metrowego toruńskiego radioteleskopu.

Godziny otwarcia CSW: wtorek-czwartek, godz. 12.00-18.00, piątek: godz. 10.00 – 20.00, sobota-niedziela: godz. 12.00-18.00; okres wakacyjny (czerwiec-wrzesień): wtorek-niedziela: godz. 12.00-18.00
Bilety: czwartki – bezpłatnie, bilet normalny 10 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny (2 dorosłych i 2 dzieci) 20 zł
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj