Pięcioraczki
fot. Instagram

Myślała, że urodzi bliźnięta. Słowa lekarza wprawiły ją w osłupienie!

W 19. tygodniu ciąży wyglądała, jakby zaraz miała urodzić. Taka ciąża zdarza się raz na 55 milionów urodzeń!
Dominika Bielas
Pięcioraczki
fot. Instagram
Jamie i Skyler Scott pobrali się w 2014 roku. Szybko doczekali się dwóch synków. Jednak para zawsze chciała mieć dużą rodzinę. Niestety przez kolejne lata nie udawało się im spełnić tego marzenia. Ostatecznie para zdecydowała się na leczenie niepłodności, ale "takich" efektów się nie spodziewała.

Słowa lekarza wprawiły ją w osłupienie!

Zdarza się, że małżeństwa, które już mają dzieci, nie są w stanie spłodzić kolejnego potomka. Niepłodność wtórna jest problemem, z którym musi się zmierzyć wiele par. Jamie i Skyler nie chcieli zrezygnować z marzenia o dużej rodzinie, więc postanowili skorzystać z pomocy lekarzy. Były badania i leki poprawiające płodność. Po pięciu latach para zdecydowała się na inseminację domaciczną, czyli zabieg, który polega na wprowadzeniu nasienia partnera do macicy przy użyciu cewnika. Po drugiej inseminacji okazało się, że Jamie jest w upragnionej ciąży.

U wielu pań w 19 tygodniu ciąży widać niewielki brzuszek, tymczasem brzuch Jamie był olbrzymi. Wyglądała, jakby była w 9 miesiącu ciąży i miała lada dzień urodzić. Brzuch był tak duży, że kobieta zaczęła nawet mieć problemy z poruszaniem się i zaczęła korzystać z wózka. Para była przekonana, że najpewniej to ciąża bliźniacza, zarówno ze względu na wielkość brzucha, jak i terapię, jaką przeszli. Jednak maluszków było więcej... znacznie więcej.

KONKURS: Wygraj edukacyjne zabawki dla malucha

Redakcja poleca: USG połówkowe: koszt, normy, wskazania [WIDEO]
USG połówkowe to bardzo ważne badanie w ciąży, bo to właśnie na nim dokładnie ocenia się anatomię płodu. O szczegółach tego badania mówi ginekolog, dr Marian Malinowski.

5 x szczęście

Wyobraźcie sobie ich zaskoczenie, gdy na ekranie zamiast dwóch zobaczyli aż pięć bijących serduszek. Szacuje się, że taka sytuacja ma miejsce zaledwie raz na 55 milionów ciąż. Choć poród planowano na 34. tydzień ciąży (ciąże mnogie zazwyczaj zakańcza się wcześniej). Jamie trafiła na porodówkę już 29.tygodniu ciąży. Cała piątka przyszła na świat w minutę! Po urodzeniu się Lily, Violet, Daisy, Logana i Lincolna, małżeństwo postanowiło założyć instagramowe konto, na którym chcą pokazywać, jak wygląda życie z 7 dzieci.

Źródło: littlethings.com

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy