rządowe programy wsparcia dla rodzin w 2020 r.
fot. adobe stock

W 2020 roku koniec z nowymi 500 plus dla rodzin!

Rząd zapowiada zmiany w sposobie wspierania finansowego rodzin. Wiadomo, które z nich będą mogły w 2020 roku liczyć na większą pomoc państwa.
rządowe programy wsparcia dla rodzin w 2020 r.
fot. adobe stock
Wzrost liczby urodzeń dzieci to nadal główny cel polityki rodzinnej rządu. Jak ma to dokładnie wyglądać, zdradziła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Nie będzie nowych 500 plus

W 2020 roku zapowiadają się duże zmiany w polityce wsparcia rodzin. Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w rozmowie z Business Insider ogłosiła, że zbliża się koniec programów typu 500 plus. To oznacza zaprzestanie przyznawania pewnym grupom społecznym dodatkowych pieniędzy. W tej kadencji nie będzie kolejnych bezpośrednich dopłat typu nowe 500 plus, ale pojawią się inne usługi wspierające rodziny - zapowiedziała minister rozwoju.
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.

Priorytet rządzących: pomoc dla rodzin wielodzietnych

Ze względu na niski przyrost naturalny rząd chce bardziej wspierać rodziny wielodzietne. Celem jest propagowanie w naszym kraju modelu dużej rodziny, tak jak jest np. we Francji lub Stanach Zjednoczonych. W państwach tych panuje swoista moda na rodzinę.

Szefowa resortu rozwoju zapowiedziała, że rządzący pracują nad nowymi programami wspierania rodzin wielodzietnych. Tym razem jednak pomoc ma polegać na wsparciu socjalnym, ułatwieniu im codziennego życia, a nie przyznawaniu dodatkowych pieniędzy. Minister nie podała przykładów konkretnych rozwiązań.

Rząd próbuje znaleźć sposób na rozwiązanie problemu niżu demograficznego w Polsce. Wiadomo, że w tej sprawie program 500 plus nie spełnił pokładanych w nim nadziei. W naszym kraju nie rodzi się więcej dzieci dzięki 500 plus. Czy wsparcie socjalne dla rodzin wielodzietnych to dobry kierunek na zachęcenie Polek do rodzenia dzieci? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach.

Źródło: pomorska.pl

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 10 głosy

Zobacz także

Popularne tematy