Olbrzymie niemowlę
fot. AdobeStock

Kobieta urodziła gigantyczne dziecko: „To mini zapaśnik sumo”

Matka porównała swoją nowo narodzoną córeczkę do sumo i trudno jej się dziwić.
Dominika Bielas
Olbrzymie niemowlę
fot. AdobeStock
Emma i Daniel Millar, małżeństwo z Australii, doczekało się córeczki. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że w chwili narodzin ważyła tyle, co półroczne dziecko. Co ciekawsze dziewczynka urodziła się przed terminem.

Małe-wielkie szczęście

Remi Frances Millar z powodu swojej wagi stała się gwiazdą w mediach, najpierw lokalnych, a później światowych. Urodziła się w 38. tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie, ważąc aż 5,88 kg. Rodzina spodziewała się, że dziecko będzie duże, gdyż badanie wykonane w 35. tygodniu ciąży już na to wskazywało.
Jest jak mini zapaśnik sumo. Spodziewałam się mieć większe dziecko, ponieważ miałam cukrzycę ciążową, ale nie taką dużą. Po 35 tygodniach badanie ultrasonograficzne wykazało, że będzie ważyła około 4 kg, ale nie sądziliśmy, że urosła aż tak bardzo” - powiedziała matka dziecka w rozmowie z Daily Mail. - Kiedy chodziłam z nią po korytarzu, zawsze wokół niej był tłum ludzi - położne, inni nowi rodzice i odwiedzający - pytający o jej rozmiary, ponieważ jest o wiele większa niż wszystkie inne noworodki - dodała. Co ciekawsze, para jest już rodzicami dwójki dzieci, a dwuletnia obecnie córka Willow urodziła się jako 5,5-kilogramowy noworodek.

Większe zaskoczenie przeżył personel szpitala. Jest to prawdopodobnie najcięższe dziecko, jakie urodziło się w szpitalu Wollongong na południe od Sydney. Przeciętna waga dziecka w chwili narodzin w Australii to 3,3 kg. Jedynie ok. 1,2 proc. dzieci rodzi się z wagą większą niż 4,5 kg.

Źródło: dailymail.co.uk

Zobacz także:
Redakcja poleca: Bezpieczna samochodowa podróż z maluchem [LIVECZAT Z EKSPERTAMI]
Jakie są zasady przewożenia dzieci samochodem? Co robić, aby rodzinne podróże były bezpieczne i wygodne? I wreszcie – jak wybrać najlepszy fotelik? Na te i inne pytania młodych rodziców odpowiadali podczas liveczatu na profilu fb „Mamo To Ja” eksperci: Kamil Kasiak, ratownik medyczny oraz Tomasz Świergolik, przedstawiciel firmy Marko, doradca w zakresie fotelików samochodowych. Obejrzyjcie nasz film!
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy