GRY
 
 

Dietetycy zapraszają do "Biedronki"!

W wybranych sklepach sieci "Biedronka" możecie w czasie zakupów spotkać dietetyków. To część akcji "Czytajmy etykiety" – ma ona na celu nauczenie konsumentów korzystania z informacji, które są na opakowaniach żywności. To nic trudnego? A czy na pewno wiesz, co kupujesz do jedzenia dla swoich dzieci i całej rodziny?

jedzenie
fot. Panthermedia

– Podczas zakupów w super i hipermarektach wielu z nas wybiera produkty spożywcze, zwracając uwagę jedynie na ich cenę czy atrakcyjne opakowanie. Nie koncentrujemy się na informacjach, które zawierają etykiety, a jeśli nawet na nie spojrzymy – często mamy problem z ich zrozumieniem! Nasza akcja ma za zadanie zwrócenie uwagi Polaków na etykiety i nauczenie, jak czytać je ze zrozumieniem. – mówi dr Agnieszka Jarosz z Instytutu Żywności i Żywienia.
"Czytajmy etykiety" firmują godne instytucje: Instytut Żywności i Żywienia oraz Polskie Towarzystwo Dietetyczne.

W Biedronkach prawie do końca maja

W ramach akcji "Czytajmy etykiety" w wybranych sklepach sieci „Biedronka” w każdą sobotę między 2 marca a 25 maja br., w godzinach 10–17, dyżurować będą dietetycy PTD.
Każdy klient może dowiedzieć się,

* co to znaczy wartość odżywcza

* jakie informacje producent powinien umieszczać na opakowaniu produktu

* czym różni się „termin przydatności do spożycia” od „daty minimalnej trwałości”

* co oznaczają symbole E

* oraz jak odczytywać piramidę zdrowego żywienia.

Konsumenci otrzymują materiały edukacyjne, które pomagają utrwalić zdobyte informacje i dostarczają praktycznych wskazówek do właściwego wyboru produktów spożywczych.

Lista sklepów objętych akcją dostępna jest na: www.biedronka.pl/czytaj_etykiety.

Redakcja poleca: Świąteczne prezenty dla dziecka wybierz w Hamleys! [WIDEO]
Szukasz oryginalnych pomysłów na gwiazdkowe prezenty dla dzieci? Zajrzyj koniecznie do pierwszego w Polsce sklepu z zabawkami Hamleys, w którym od 250 lat spełniają się marzenia dzieci!

"Czytajmy etykiety" – wybierajmy mądrze!


Nie każdy najdroższy produkt jest najlepszy dla zdrowia i nie każdy produkt „light” jest najkorzystniejszy dla naszej figury. Odpowiednio dobrane produkty pozwalają na skonstruowanie optymalnej diety, która w połączeniu z aktywnością fizyczną jest gwarancją dobrej formy. Przypominamy o tym Polakom, żeby zdrowe nawyki weszły im w krew – tłumaczy dr Agnieszka Jarosz.

Akcja „Czytajmy etykiety” to część projektu „Zachowaj równowagę” prowadzonego przez IŻŻ. Główny cel projektu to zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym przez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej. Projekt jest współfinansowany przez Szwajcarię, a wkład krajowy (15%) zapewniają środki z budżetu Ministra Zdrowia.

Więcej o akcji na www.zachowajrownowage.pl

Jesteś przekonana, że dobrze karmisz swoje dziecko? Przekonaj się i zrób nasz test!

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci