lockdown - wyjątki w ograniczeniach
fot. Adobe Stock

W całej Polsce będzie lockdown, są jednak LICZNE WYJĄTKI w obostrzeniach

Na wczorajszej konferencji minister zdrowia zapowiedział nowe obostrzenia w naszym kraju. Wytyczne są bardzo surowe, jednak rząd przewidział także wyjątki od nich. Dotyczą między innymi działania hoteli, galerii handlowych, basenów.
Joanna  Biegaj
lockdown - wyjątki w ograniczeniach
fot. Adobe Stock
O 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce będzie obowiązywać lockdown. Rząd zdecydował także, że wszyscy uczniowie wrócą do nauki zdalnejDla dzieci oznacza to znów, niestety, prawie ciągłe przebywanie w domu, ponieważ nie będą mogły chodzić na basen, korzystać z obiektów sportowych, etc. Przewidziane obostrzenia są bardzo rygorystyczne, jednak są od nich pewne wyjątki.

Wyjątki od zakazów

Rząd uwzględnił pewne wyjątki od obostrzeń. Oto niektóre z nich: 
 
  • Hotele – nie wyjedziecie z rodziną nawet na weekend, bo z hoteli będzie można skorzystać jedynie w ramach podroży służbowych. Otwarte będą hotele robotnicze, w których będą mogli się zatrzymać wyznaczeni pracownicy. Dokładny katalog wyjątków, a także wymagania związane z potwierdzeniem odbywania podróży służbowej, będą wskazane w rozporządzeniu.
  • Galerie handlowe – będą działać, jednak na zmienionych zasadach. Działalność będą mogły prowadzić jedynie: sklepy spożywcze, apteki i drogerie, salony prasowe, księgarnie, sklepy zoologiczne i obiekty z artykułami budowlanymi.
  • Otwarte będą także lokale fryzjerskie, optyczne, bankowe i pralnie, które mieszczą się w galeriach handlowych.
  • Teatry, muzea, galerie sztuki – obiekty kulturalne będą mogły organizować próby i ćwiczenia, a także wydarzenia online.
  • Baseny – jeśli dziecko chodziło na basen, nie będzie mogło teraz korzystać rekreacyjnie z pływalni. Treningi w wodzie mogą natomiast wykonywać członkowie kadry narodowej. Otwarte będą również baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą.
  • Obiekty sportowe – siłownie, kluby fitness oraz inne obiekty będą zamknięte. Będą mogli jednak korzystać z nich zawodowi sportowcy (bez udziału widowni). Oznacza to brak możliwości uczestniczenia przez dziecko w amatorskich zajęciach sportowych. 

Możliwe jest, że jeszcze przed 9 kwietnia rząd wyda nowe komunikaty w sprawie obostrzeń.

Źródło: biznes.radiozet.pl

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Suche utonięcie i wtórne utonięcie: objawy, przyczyny, pierwsza pomoc
Suche utonięcie różni się od wtórnego, do którego może dojść nawet 3 dni po kontakcie z wodą. Trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby nie dopuścić do tragedii. Zobacz, jakie są objawy wtórnego i suchego utonięcia oraz dowiedz się co robić, gdy zauważysz któryś z nich u swojego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy