kobieta, choroba, przeziębienie, katar
fot. fotolia

Chora mama nie ma wolnego - w co się bawić z dzieckiem?

Wszystko cię drażni? Cieknie ci z nosa? Najchętniej zanurkowałabyś pod kołdrę i zapadła w sen, a dziecko wciąż woła: Pobaw się ze mną!. Oto garść pomysłów na zabawy, podczas których odpoczniesz.
Marta Kabulska
kobieta, choroba, przeziębienie, katar
fot. fotolia

Nie zawsze musisz bawić się w berka, czy grać z dzieckiem w piłkę. Są dni, kiedy i ty potrzebujesz wytchnienia, zwłaszcza, gdy jesteś chora. Dzieci uwielbiają zabawy ruchowe, ale warto też pokazać im kilka innych form spędzania czasu - oto kilka z zabaw dla przedszkolaków:


W co bawić się z dzieckiem, by się nie przemęczać?

 • Kredki w gotowości?
  Daj swoi dzieciom kredki, kartony, kolorowe taśmy, flamastry i pozwól dziecku rysować do woli. Starszemu dziecku możesz dodatkowo dać nożyczki, kolorowe papiery, kleje itp. Rysowanie, czy kolorowanki sprawią dzieciom wiele radości, a tobie da chwilę wytchnienia.
 • Planszówki zawsze na czasie
  Zagraj z dzieckiem w gry planszowe. Wspólnie spędzony czas na zabawie jest bezcenny dla dziecka. Taka forma aktywności pozwoli ci leżeć na kanapie i nie wymaga od ciebie dużego wysiłku.

  Zobacz też: Zobacz hity wśród gier dla dzieci - film.
   
 • Książeczki, bajeczki ...
  Poczytaj dziecku bajki (jeśli tylko gardło ci na to pozwala). Połóżcie się razem na kanapie, włączcie spokojną muzyczkę i poczytajcie bajki. Nikt przecież nie powiedział, że książeczki można czytać jedynie na dobranoc.
 • Wspomnienia z dzieciństwa
  Dzieci uwielbiają słuchać opowieści z dzieciństwa swoich rodziców. Wyjmij albumy ze starymi zdjęciami i wspólnie z dzieckiem je obejrzyjcie. Może to być nie tylko dobra zabawa, ale i ciekawa lekcja historii dla dziecka. Zobaczy, jak dawniej się ubierano, w co się bawiono itp.
 • Bajki, bajki, bajki
  Włączcie sobie klasykę Disneya czy inne uwielbiane przez dzieci (i rodziców) bajki. Może jest wiele innych rozwijających aktywności dla dziecka, ale nic się nie stanie, jeśli raz na jakiś czas wspólnie obejrzycie film. W końcu przecież potrzebujesz czasu na powrót do zdrowia i regenerację sił. Bieganie z maluchem za piłką odłóż na kilka dni.
 • Zgadnij, kim jestem!
  Po filmie możecie pobawić się w naśladowanie postaci. Zaproponuj dziecku, by naśladowało, któregoś z bohaterów baki, a ty spróbuj odgadnąć, kim jest twoje dziecko. Jeśli masz siłę, to możecie zamienić się rolami. Wspaniała zabawa gwarantowana!

  Zobacz też: Zabawy z kanapy dla zmęczonych rodziców.
Redakcja poleca: Czy warto wybrać się z przedszkolakiem do Centrum Nauki Kopernik? (video)
Przedszkolak nie jest za mały, by świetnie się bawić w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Zobacz, co go może tam zainteresować i czego nauczy się podczas zabawy.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy