GRY

3 pomysły na kreatywne zabawy z dzieckiem

Czy wiesz, że dla Twojego dziecka każdy dzień jest niesamowitą przygodą? Bądź jej częścią! Poznaj 3 zabawy, dzięki którym dobrze wykorzystasz czas spędzony ze swoją pociechą.
Chwile z dzieckiem
fot. AdobeStock
W natłoku codziennych obowiązków masz poczucie, że za mało uwagi poświęcasz swojemu dziecku? Nie martw się! Ważniejsze od tego, ile czasu spędzasz ze swoją pociechą, jest to, jak go wykorzystujesz. Czasem wystarczy zwykła rozmowa, wspólnie zjedzony posiłek lub kreatywna zabawa, abyś mogła w pełni uczestniczyć w barwnym świecie dziecka.

W co się bawić?

Gdy słyszysz zdanie: „Pobaw się ze mną”, wpadasz w panikę, bo masz mało czasu i wyczerpałaś już wszystkie swoje pomysły? Spokojnie! Oto 3 propozycje zabaw dla malucha, dzięki którym oboje świetnie spędzicie czas.

1. Wędkarz. Będziecie potrzebować suchego makaronu typu kolanka lub rurki oraz słomek do napojów, które mają zginaną końcówkę. Makaron wysyp na płaski talerz. Wyobraźcie sobie, że makaron to ryby, słomki są Waszymi wędkami, a talerzyk to staw. Każdy z uczestników zabawy ma za zadanie w jak najkrótszym czasie „wyłowić” jak najwięcej makaronu za pomocą zgiętej słomki. Możecie ustawić stoper i odmierzać czas (np. 1 minuta) lub umówić się, że gracie, dopóki ostatni makaron nie zniknie z talerzyka.  

2. Jubiler. Przygotujcie modelinę w różnych kolorach, wykałaczki, kolorowy sznurek lub włóczkę. Z modeliny zróbcie koraliki o kształtach, które podpowie Wam wyobraźnia – kule, sześciany, walce, stożki, a może jeszcze inne formy? Następnie w każdym koraliku za pomocą wykałaczki zróbcie dziurkę na przelot. Wypalcie koraliki zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu modeliny. Gdy ostygną, nawleczcie je na sznurek, tworząc naszyjniki, bransoletki lub kolczyki. Taka własnoręcznie zrobiona biżuteria będzie wspaniałym prezentem dla babci lub cioci.

3. Odkrywcy. Lubicie przygody? To świetnie! Wyobraźcie sobie, że jesteście poszukiwaczami skarbów. Przed rozpoczęciem zabawy przygotuj i ukryj skarb. Może nim być np. ulubiona zabawka dziecka. Następnie narysuj dziecku mapę, na której zaznaczysz, jak trafić do kryjówki. Zadbaj też o to, by mały odkrywca napotkał na swojej drodze różne przygody (np. pokonanie smoka) lub zadania do wykonania (np. rebus, którego rozwiązanie podpowie, gdzie szukać). A gdy Twoja pociecha odnajdzie już skarb, nie zapomnij o zasłużonej nagrodzie. W tej roli proponujemy Kinder Mleczną Kanapkę – sprawdzoną przez mamy, smaczną przekąskę z lodówki. Jest przygotowana ze składników wysokiej jakości. Nie zawiera polepszaczy smaku ani sztucznych dodatków. Dzięki temu masz więcej pewności, że dajesz dziecku to, co najlepsze.

Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Boże Narodzenie 2018

Bezpieczne Święta. Uważajcie na to!