Smartwatch dla dziecka
fot. AdobeStock

W czasie epidemii musisz pracować i nie masz pewności, czy twoje dziecko jest w domu? Teraz to nie problem

Choć nastolatka zostawisz samego w domu, to nie zawsze możesz mieć pewność, że zostanie grzecznie w domu.
Dominika Bielas
Smartwatch dla dziecka
fot. AdobeStock
Pandemia koronowirusa przewróciła nasze życie osobiste i zawodowe do góry nogami i każdy z nas na bieżąco uczy się funkcjonować w tej nowej rzeczywistości, jak najlepiej potrafi. Nie jest to łatwe wyzwanie szczególnie dla pracujących rodziców. Szkoły są zamknięte, a osoby do 18 roku życia nie mogą same wychodzić z domu. Choć zdecydowanie nie powinny tego robić, to na dworze piękna pogoda kusi, by się umówić z kolegami. Jeśli pracujesz zdalnie, masz dzieci na oku, ale jednak wiele osób chodzi do pracy i takiego komfortu nie ma. Jak można mieć pewność, że dziecko jest w domu? Z ratunkiem przychodzą nowe technologie!

Smartrozwiązanie dla rodzica

Jeśli chodzisz do pracy i nie jesteś pewna, co robi twoje dziecko, a nie chcesz ciągle do niego wydzwaniać, dobrym pomysłem będzie zakup smartwatcha. Ten bardzo modny gadżet chciałby mieć każdy nastolatek (a nawet i młodsze dzieci w wieku szkolnym). Możesz być pewna, że dziecko będzie z chęcią go nosiło, a ty będziesz mieć wszytko pod kontrolą. Oprócz tego, że taki nowoczesny zegarek pokazuje godzinę, to ma kilka funkcji bardzo atrakcyjnych dla dzieci jak aparat fotograficzny czy gry. Przede wszystkim jednak jest to urządzenie, które da twojej rodzinie olbrzymie poczucie bezpieczeństwa.
  • Zadzwoń - Jeśli twoje dziecko nie ma jeszcze komórki, to warto wiedzieć, że taki smartwatch ma kartę SIM, dzięki czemu możesz zadzwonić do swojej pociechy w każdej chwili. Dziecko także ma możliwość zadzwonienia pod numery z ustalonej listy kontaktów.
  • Sprawdź, gdzie jest - Smartwatche lokalizowane są po WiFi, GPS, GSM oraz BTS, dzięki czemu zawsze dokładnie wiesz, gdzie znajduje się twoje dziecko. Sprawdzisz to w aplikacji na swojej komórce. Boisz się, że dziecko wyjdzie bez twojej zgody? Nie musisz nieustanie wlepiać wzroku w aplikację, możesz ustawić alarm, który się uruchomi, gdy dziecko opuści ustalone miejsce.
  • Sposób na niesforne dziecko - Nastolatki miewają różne pomysły, a zadzwonienie i powiedzenie, że jest się w domu z komórki, gdy smartwatch został w domu, nie wydaje się zbyt trudne. Jeśli masz bardzo kreatywne dziecko, możesz uruchomić nasłuch otoczenia, by się dyskretnie upewnić, czy dziecko na pewno ma smartwatch przy sobie.
  • Sygnał SOS - W razie zagrożenia, dziecko wyśle na twój telefon sygnał SOS, który natychmiast otrzymasz w formie SMS-a, to dodatkowe zabezpieczenie.
Redakcja poleca: Jak można zarazić się gruźlicą? [WIDEO]
Gruźlicą można zarazić się od osoby, która na nią choruje. Na gruźlicę w Polsce wcale nie zapadają przede wszystkim ludzie w podeszłym wieku. Według danych Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc grupy ryzyka nieco się zmieniły i dzieci mogą zarazić się gruźlicą także od osób w średnim wieku.

Nowe technologie na pomoc rodzicom

Rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej osób, są kamery domowe. I nie chodzi o inwigilację domowników, ale o bezpieczeństwo całej rodziny. Dzięki takiemu rozwiązaniu można mieć pewność nie tylko, że dziecko jest w domu, ale także, że zwierzak zachowuje grzecznie, ekipa remontowa robi to, co należy, czy senior nie poczuł się źle. W przypadku włamania lub innego zagrożenia łatwo nagrasz film lub zrobisz zdjęcie za pomocą aplikacji w telefonie. Możesz także sprawdzać, co się dzieje w ogrodzie.Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy