babcia
fot. Fotolia

"Babcia do wynajęcia"? Od zaraz!

Móc zostawić dziecko pod opieką babci i wrócić do pracy, to marzenie wielu z nas. Okazuje się, że jest to w zasięgu ręki. W internecie znajdziesz ogłoszenie o „Babci do wynajęcia”. Skorzystasz?
Agnieszka Majchrzak
babcia
fot. Fotolia
O zaletach zostawienia dziecka pod opieką babci można pisać w nieskończoność. Wiadomo: kochają bezwarunkowo, zawsze można liczyć na nich pomoc, mają czas na zabawę z wnukami, potrafią słuchać, ugotują smaczny obiadek, poczytają książkę.

Trudno o własną babcię

Ale w dzisiejszych czasach bardzo trudno o własną babcię. Często jest to osoba jeszcze bardzo aktywna zawodowo lub mieszkająca dziesiątki kilometrów dalej.

Dlatego w internecie pojawiły się ogłoszenia o możliwości wynajęcia babci do opieki nad maluchem. Oferty takiej usługi pojawiły się przede wszystkim w większych miastach. Przeciętna cena za godzinę wynosi między 10 a 20 złotych.
Redakcja poleca: Zalety i wady młodej niani [WIDEO]
Jestem zwolenniczką młodych niań, a ich zaletą jest to, że nie są jeszcze skażone tym zawodem - mówi Joanna Jakubiak, właścicielka agencji niań i autorka poradnika "Zaufana niania". Zobacz film, z którego dowiesz się, co jest najczęstszą obawą rodziców przy zatrudnianiu młodych dziewczyn do opieki nad dzieckiem.

Bezcenne doświadczenie

Co oferują takie babcie? Przede wszystkim doświadczenie! Same mają już często odchowane wnuki i jak mało kto wiedzą, jak postępować z dzieckiem i wsłuchać się w jego emocje. Są już na emeryturze i dodatkowo pokończyły kurs opieki nad dzieckiem oraz pierwszej pomocy.

„Musi kochać dzieci, być opiekuńcza, uczciwa i solidnie wykonywać obowiązki” – opisuje jedna z babć, pytana przez rmf fm.”Trzeba mieć cały czas oczy otwarte na dziecko, aby sobie krzywdy nie zrobiło” – dodaje.

Z ogłoszeń wynika, że babcie oferują „przyszywanym” wnuczętom wspólny czas i przeróżne zabawy. I bezpieczeństwo, aby absolutnie nic złego się nie stało.

Co jeszcze może dać taka babcia? „Rodzice ciągle pracują, biegają, więc babcia jest potrzebna. Dziecko chce się przytulić i chce nam coś przekazać. I tak po nitce do kłębka rozwiązujemy te problemy” - mówi jedna z babć.

„Czy łatwo być babcią dla innego dziecka"? - Jeżeli się lubi dzieci i ma do nich pozytywne podejście, to nie ma znaczenia, czy to są moje wnuki, czy obce dzieci – odpowiada jedna z pań.

Tak więc, jeśli nie chcecie jeszcze wysyłać dziecka do przedszkola, a babcia waszego maleństwa jest daleko, to być może „Babcia do wynajęcia” będzie dla was najlepszym rozwiązaniem.

A wy co sądzicie na ten temat. Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach.

Źródło: rmf fm


Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy