Fisher Price
fot. Fisher Price

W jaki sposób muzyka pomaga w rozwoju malucha?

Gdy dziecko przyjdzie na świat, jego aparat słuchu nieustannie się doskonali. Aby twoja pociecha mogła się rozwijać, potrzebuje wciąż nowych bodźców. Dlatego warto zadbać o to, by maluch dorastał w otoczeniu różnorodnych i przyjaznych dla niego dźwięków.
Fisher Price
fot. Fisher Price
Badania dowodzą, że obcowanie z dźwiękiem powinno być nieodłącznym elementem naszego życia, szczególnie w dzieciństwie, kiedy rozwijamy się najintensywniej. Ważne jest również to, aby dźwięki, które dziecko poznaje we wczesnym etapie rozwoju, wzbudzały ciekawość i zachęcały do nauki. Oto dlaczego muzyka jest tak ważna w rozwoju dziecka:

Wspiera rozwój intelektualny

Chcesz, by twój maluszek chętnie i z uśmiechem poznawał literki lub kształty? Wystarczy, że wybierzesz dla niego Muzyczny odtwarzacz Szczeniaczka z serii „Ucz się i śmiej”, który pomaga przyswajać wiedzę w trakcie radosnej zabawy. Dzięki wbudowanym funkcjom szczeniaczek jest zawsze gotowy na zabawę. Wystarczy wybrać jeden z trzech kolorowych przycisków, aby odtwarzacz rozbłysnął światełkami i zaczął odtwarzać piosenki oraz wypowiedzi uczące malucha alfabetu, kształtów, kolorów i liczb. A dzięki fantastycznym Kluczykom Szczeniaczka twój maluch będzie mógł uczyć się razem ze Szczeniaczkiem także podczas spacerów na dworze. Gdy dziecko naciśnie przycisk na brzuszku, Szczeniaczek zacznie uczyć je liczenia, kolorów i nie tylko, wykorzystując do tego radosne piosenki i swój słodki podświetlany nosek. Dodatkową rozrywkę zapewni obrotowy kręciołek oraz dwa miękkie klucze do podgryzania!

Rozwija zmysły (nie tylko słuchu)

Muzyka nie tylko rozwija zmysł słuchu, ale ma też niebagatelne znaczenie w nauce mowy. Rozpoznawanie i zapamiętywanie dźwięków służy temu, aby malec nauczył się je wyodrębniać, a potem powtarzać. Za sprawą Muzycznego odtwarzacza Szczeniaczka twoje dziecko pozna radosne piosenki, które pomogą mu rozwinąć zmysł słuchu, a wypowiedzi szczeniaczka nauczą malucha kolorów, liczenia, kształtów i alfabetu. Z kolei Pianinko Szczeniaczka rozbudzi w maluszku miłość do nauki i muzyki. Ta zabawka ma rozmiar idealny dla małego kompozytora i pozwala dziecku uczyć się w ramach muzycznej zabawy. Pianinko posiada 2 tryby działania: nauki i muzyki. Tryb nauki uruchomisz przerzucając stronę interaktywnej książeczki. A gdy twoje dziecko naciśnie klawisze, zostanie nagrodzone wypowiadanymi na głos kolorami, cyferkami i kształtami.

Uczy rytmu i zręczności

Zastanawiasz się, czy twoje dziecko będzie miało poczucie rytmu i słuch muzyczny? O ile ta druga umiejętność jest raczej wrodzona, o tyle z poczuciem rytmu jest jak z jazdą na rowerze – można się go nauczyć poprzez rozmaite ćwiczenia. Tu z pomocą przychodzi Muzyczny odtwarzacz Szczeniaczka, który nauczy twojego malucha poruszania się w takt muzyki. Gdy twoje dziecko nauczy się rytmu, tym chętniej będzie powtarzać coraz to bardziej zaawansowane kroki. Zabawka ma też wygodny uchwyt, więc Twój mały meloman będzie mógł zabrać ją wszędzie ze sobą, gdzie tylko zechce! Rytmiczne utwory Szczeniaczka motywują małe mięśnie do pracy, pomagając rozwijać sprawność ruchową. Z kolei zaletą Kluczyków Szczeniaczka jest to, że dzieci rozwijają swoją zręczność, chwytając klucze i bawiąc się nimi oraz naciskając przycisk odtwarzający piosenki.

Pobudza wyobraźnię i kreatywność

Oprócz rozwoju intelektualnego i motorycznego Muzyczny odtwarzacz Szczeniaczka rozwinie także wyobraźnię i kreatywność twojego dziecka. Maluch z radością będzie słuchać zabawnych piosenek z odtwarzacza, a Pianinko Szczeniaczka pozwoli mu jeszcze głębiej wkroczyć w świat muzyki. W trybie muzyki twój mały kompozytor będzie mógł tworzyć własne melodie. A gdy zechce posłuchać klasycznych utworów – wystarczy, że wybierze odpowiedni przycisk!  Kreatywność twojego malucha pobudzą także Kluczyki Szczeniaczka. Dzięki nim dzieci uczą się odgrywania pierwszych ról, udając podczas zabawy, że korzystają z prawdziwych kluczy. Zabawki z udziałem Szczeniaczka na wiele sposób uczą dzieci kolorów, kształtów i liczenia, wykorzystując do tego radosne piosenki i wypowiedzi. Wszystko to sprawia, że maluchy z radością przechodzą przez kolejne etapy rozwoju.

Więcej: Fisher-Price®
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy