GRY
 
 

W jakim morze jest humorze? Muzyczne zdarzenie multimedialne dla dzieci

14.12.2012r., godz.9.00, 10.15, 11.30 Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zaprasza na Muzyczne zdarzenie multimedialne dla przedszkolaków (4-6 lat), z udziałem harfy celtyckiej.

centrum sztuki dziecka
Dzięki muzyce, scenografii i efektom wizualnym dzieci przeniosą się na nadmorską plażę. Rozsiąda się na leżakach… i będą mogły się przekonać, że morze nie zawsze jest spokojne i przyjazne. Potrafi być groźne, a nawet niebezpieczne. Obecność dzieci na plaży wymaga od nich aktywności dźwiękowej i muzycznej, związanej z animacją różnymi przedmiotami i drobnymi instrumentami, oddającymi nastroje morza. Te działania wkomponowują się w przebieg całego zdarzenia z udziałem harfistki, animatorek i kompozytora w roli VJ-a. Utwór powstał na Warsztatach dla Kompozytorów i Animatorów Sztuki zorganizowanych przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w 2012 roku.
 
Jest to kolejna propozycja w ramach cyklu Poznawać świat muzyką - spotkań małych dzieci z muzyką współcznesną. Polegają one na eksperymentowaniu dźwiękami w różnych typach zdarzeń: instalacjach dźwiękowo-muzycznych, warsztatach, performensach z użyciem środków artystycznych z różnych dziedzin sztuki, także multimediów. Są to wydarzenia interaktywne, przygotowywane zgodnie z hasłem "Baw się          i słuchaj!", które jest inspiracją dla autorów tych muzycznych zdarzeń - kompozytorów i animatorów sztuki. Współpraca między twórcami inicjowana jest podczas Warsztatów Artystycznych dla Kompozytorów                i Animatorów Sztuki, organizowanych co roku przez Centrum Sztuki Dziecka.
 
W każdym spotkaniu może wziąć udział około 25 dzieci – jedna grupa przedszkolna.
Serdecznie zapraszamy.
 
Cena biletu: 5 zł

Czas trwania zdarzenia: 40 minut

Rezerwacje prosimy kierować na adres: rezerwacje@csdpoznan.pl, tel. 61 64 64 470
Dodatkowe informacje:  Centrum Sztuki Dziecka, Agata Felikszewska-Igiel,aigiel@csdpoznan.pl, tel. 61 64 64 475.

CK Zamek, Sala pod Zegarem
Redakcja poleca: Farma Iluzji – świat dziecięcej wyobraźni - VIDEO
Jest jedno takie miejsce, gdzie iluzja staje się rzeczywistością, a rzeczywistość przenosi do świata dziecięcej wyobraźni. Zobacz je!
Doładuj
Przeładuj