fot. facebook/Śląskie pozytywna energia

Jest takie jedno miejsce w Polsce, gdzie urodzisz jak królowa...

Otwarcie tego szpitala spełnia marzenia wielu kobiet o porodzie w przyjaznych warunkach. „Nic tylko rodzić” - zapewnia dyrekcja.
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
fot. facebook/Śląskie pozytywna energia
Lubimy przekazywać Wam takie wiadomości. Oficjalne otwarcie super nowoczesnego Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu właśnie nastąpiło. Gdzie? W Bytomiu!

Lekarze z tamtejszej placówki znani są jako wybitni specjaliści na świecie, którzy podejmują się trudnych i skomplikowanych operacji wykonywanych na płodach. Przeprowadzili ponad 90 zabiegów, co stawia ich na bardzo wysokiej pozycji wśród lekarzy europejskich. Do szczęścia brakowało jedynie warunków, by mogli jeszcze skuteczniej pomagać kobietom i ich dzieciom. Teraz się to zmieni!

Jak wyglądają sale szpitalne? Aż trudno uwierzyć, że tak to może wyglądać w Polsce. Sala porodowa wyposażona jest w nowoczesne łóżka z masażem dolnej części kręgosłupa (w dwóch wersjach do wyboru). Sale dla mam po porodzie -  to dwuosobowe pokoje z łazienką (nie trzeba już biegać do wspólnej łazienki na korytarzu). Wspaniałym dodatkiem są także fotele do kangurowania, stoliki z lampeczkami, rolety i firanki w oknach, słowem wiele dodatków, które sprawiają, że mama może poczuć się prawie jak w domu. Cicho, kameralnie, wygodnie i elegancko. Jak widać, można postarać się o takie warunki w polskim szpitalu.Do bytomskiego szpitala trafiają głównie kobiety z problemami w ciąży i zdecydowanie należy im się tak wspaniała opieka i doskonałe warunki. My mamy po cichu nadzieję, że inne szpitale pójdą za przykładem Śląskiego Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu i znajdą fundusze, by choć trochę udoskonalić swoje sale szpitalne.

A Ty gdzie rodziłaś? Jakie były warunki? źródło: rmf24
Redakcja poleca: Jak wybrać szpital do porodu? Wyjaśnia położna [WIDEO]
Aby wybrać szpital do porodu, warto wcześniej sprawdzić opinie na temat interesujących nas placówek. Można też odwiedzić porodówkę, by przekonać się, jak panuje tam atmosfera i jakim sprzętem ułatwiającym poród dysponuje. Doświadczona położna, Bogumiła Gronkiewicz, podpowiada, jak podjąć dobrą decyzję przy wyborze szpitala do porodu.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy