GRY
 
 

W Niemczech wycofują te wózki, bo boją się raka! W Polsce – cisza...

Pchanie wózka może prowadzić do raka? Okazuje się, że tak: w rączce jednego z modeli spacerówek wykryto groźne, rakotwórcze substancje. Producent wycofuje wózki z Niemiec, ale w Polsce nadal są w sprzedaży. 

Wózek wycofany z rynku
fot. Fotolia
  • Podczas testow wykryto rakotwórcze związki w rączce wózka Hauck Shopper Comfortfold.
  • Producent wózków Hauck wycofuje w Niemczech z rynku groźny model.
  • Polski przedstawiciel producenta mówi, że nic nie wie o tej sprawie
Podczas testów konsumenckich fundacji Warentest wykryto, że w rączce wózka Hauck Shopper Comfortfold zawarte są znaczne ilości groźnych chlorowanych parafin. Te związki zmiękczają tworzywo sztuczne – dzięki czemu rączka jest wygodna dla dłoni, ale jednocześnie są podejrzewane o powodowanie raka! Mogą przedostawać się do ciała rodzica albo opiekuna, pchającego wózek i kumulować się w organizmie. Co więcej – mogą też podczas karmienia piersią przedostawać się wraz z mlekiem matki do organizmu dziecka! 

Wg informacji Fundacji Pro-Test, tego typu substancje są zakazane w krajach Unii Europejskiej już od 4 lat. 

Producent wózków, gdy otrzymał wyniki testów z laboratorium, zadecydował o natychmiastowym wycofaniu modelu spacerówki w Niemczech. Konsumenci mogą zwrócić feralną spacerówkę. W zamian otrzymają zwrot jej ceny lub bon na zakupy. Akcją objętych jest ponad 10 tys. wózków.

Polski przedstawiciel, zapytany przez fundację Pro-Test, jeszcze nie zapoznał się wynikami testów, dlatego w Polsce nadal wózki są w sprzedaży.

AKTUALIZACJA 17.03.2016: Według wiadomości podanej w serwisie Gazeta.pl, polski dystrybutor potwierdza, że model Hauck Shopper Comfortfold zostaje także w Polsce wycofany ze sprzedaży.

Obejrzyj, jak wygląda spacerówka Hauck Shopper Comfortfold.


Źródło: Fundacja Pro-Test
Redakcja poleca: 10 przyczyn złego zachowania [WIDEO]
Wbrew pozorom coś, co dla ciebie jest błahostką, może wpływać na dziecko i jego zachowanie.

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami