noworodek z rekordową wagą
fot. screen/Ben Russell NBC5

Rekordowy noworodek - urodzenie tego bobasa to nie lada wyczyn!

Jego mama miała ogromne problemy z zajściem w ciążę, ale narodziny TAAAKIEGO synka wynagrodziły jej wszystkie chwile zwątpienia.
Agnieszka Majchrzak
noworodek z rekordową wagą
fot. screen/Ben Russell NBC5
Urodzenie dużego dziecka zawsze budzi spore emocje i to nie tylko jego rodziców. To także wyzwanie dla personelu medycznego. W tej historii wszyscy spodziewali się, że maluch będzie duży, ale żeby aż tak?

Pobił rekord szpitala

W amerykańskim Arlington, w stanie Teksas przyszedł w grudniu na świat rekordowo duży noworodek - chłopiec ważył blisko 7 kilogramów – dokładnie 14 funtów i 13 uncji, czyli około 6,7 kg. Jak donosi CNN, chłopiec swoją wagą pobił rekord szpitala.

Tymczasem średnia waga urodzonego w terminie noworodka wynosi 7 funtów, czyli niewiele ponad 3 kg - informuje CNN, powołując się na dane University of Rochester Medical Center. Waga chłopca odpowiada wielkością mniej więcej ciężarowi 3-miesięcznego niemowlaka.
Redakcja poleca: Poród z partnerem – film
Każda kobieta obawia się porodu. Czy warto przeżyć to wydarzenie razem z partnerem? Odpowiada nasz psycholog Adriana Klos.

Długo wyczekiwany Ali

Chłopiec otrzymał od rodziców na imię Ali, a jego przyjście na świat było szczególnie ważnym wydarzeniem dla jego mamy, Jennifer. Kobieta cierpiała na zespół policystycznych jajników i zaburzenia hormonalne utrudniające jej zajście w ciążę. I chociaż miała za sobą już jedną ciążę, powtórne macierzyństwo Jennifer stało pod dużym znakiem zapytania.

"Nieważne jest to, że jest taki duży, ważne, że jest błogosławieństwem" – powiedziała szczęśliwa mama po porodzie.
  [content:0_20490,0_22609,1_2926,2_1084:undefined]
Chłopczyk urodził się przez cesarskie cięcie. Lekarze spodziewali się, że będzie duży, zwłaszcza że jego starsza siostra w momencie narodzin ważyła 4 kg. Pierwszy tydzień po urodzeniu Ali spędził w szpitalu z powodu niskiego poziomu płytek krwi i cukru. Wyniki badań już się poprawiły i dziecko czuje się dobrze.

Rozmiar tego malucha przerósł oczekiwania wszystkich i jest wspaniałym rozpoczęciem nowego roku w tej rodzinie. Serdeczne gratulacje dla jego rodziców! Czy wasze dzieci też były takie duże? Napiszcie w komentarzach.


 


Zapraszamy do naszej internetowej szkoły rodzenia:
 


Źródło: fakty.interia.pl

Zobacz też:  


 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy