Rzecznik MZ powiedział, gdzie nie trzeba nosić maseczek ochronnych
fot. AdobeStock

W tych miejscach NIE MUSISZ nosić maseczki (nie tylko w lesie!)

Zgodnie z zarządzeniem rządu od soboty, 10 października, cały kraj objęty jest żółtą strefą, co oznacza m.in. obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Nie wszędzie jednak trzeba to robić. Rzecznik MZ oznajmił, gdzie możemy udać się bez maseczek.
Milena Oszczepalińska
Rzecznik MZ powiedział, gdzie nie trzeba nosić maseczek ochronnych
fot. AdobeStock
Do niedawna obowiązek zasłaniania nosa i ust obowiązywał jedynie w zamkniętych pomieszczeniach w przestrzeni publicznej, w tym w marketach czy komunikacji miejskiej. Pod wpływem rosnącej liczby przypadków zakażenia koronawirusem obowiązek ten został rozszerzony również na przestrzenie otwarte, ale tylko w strefie żółtej i czerwonej. Od soboty żółtą strefą objęta została cała Polska, co oznacza, że teraz trzeba nosić maseczki w przestrzeniu publicznej nawet na świeżym powietrzu. Jednak nie wszędzie. Istnieją miejsca, w których można poruszać się bez maseczek.

Gdzie nie trzeba nosić maseczki w przestrzeni publicznej?

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz odniósł się do kwestii nurtującej wielu Polaków. Stwierdził, że „maseczki nie obowiązują w przestrzeni leśnej, parkach, zieleńcach i podczas uprawiania sportu”.

W pozostałych miejscach w przestrzeni publicznej istnieje obowiązek zasłaniania nosa i ust. Zwolnione z niego są jedynie osoby, które mają odpowiednie zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność. Niestosowanie się do nakazu może skutkować karą finansową w wysokości do 500 zł.

Źródło: radiozet.pl

Zobacz także:
Redakcja poleca: Jak zrobić kalendarz adwentowy z papieru?
Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić kalendarz adwentowy z papieru, dobrze trafiłaś. Nasz jest łatwy do wykonania i efektowny, bo złoty! Dzięki kalendarzowi adwentowemu dziecku łatwiej jest czekać na gwiazdkę i prezenty. Znikające kolejne okienka kalendarza ułatwiają zrozumienie, ile jeszcze dni zostało do świąt i sprawiają, że ten czas nie dłuży się aż tak strasznie.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy