Foteliki samochodowe wycofane przez producenta
fot. Fotolia

Te popularne foteliki samochodowe są wadliwe! Producent zachęca rodziców do wymiany

Popularne foteliki samochodowe dla dzieci zostały wycofane ze sprzedaży. Sprawdź, jak bezpłatnie wymienić wadliwy fotelik na nowy model!
Hanna Szczesiak
Foteliki samochodowe wycofane przez producenta
fot. Fotolia
Producent fotelików samochodowych dla dzieci Recaro rozpoczął akcję wymiany wadliwych fotelików.

Recaro wycofuje foteliki samochodowe

Firma Recaro zachęca rodziców do wymiany fotelików z serii Optia i Zero 1.

Foteliki Optia zostały poddane testom porównawczym firmy Stiftung Warentest. Podczas testów fotelik oddzielił się od bazy ISOFIX. Mimo wymiany wadliwej bazy na nową, foteliki Optia nie przeszły testów. Producent przeprowadził własne próby, w których nie wystąpił zgłoszony wcześniej problem. Mimo to firma zdecydowała wycofać ze sprzedaży serię i wymienić wadliwe foteliki na nowe.

Powodem wycofania modelu Zero 1 jest możliwość poluzowania się pasów bezpieczeństwa podczas jazdy przodem, co może znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo dziecka podczas podróży. Do czasu otrzymania nowego fotelika dzieci powinny być przewożone wyłącznie tyłem do kierunku jazdy.

Wymianie podlega również baza Isofix Recaro fix o numerach seryjnych od ER01000000 do ER01017825.
Redakcja poleca: Kupno fotelika samochodowego - na co zwracać uwagę? - film
Jakie są najważniejsze zasady, którymi trzeba się kierować kupując fotelik dla dziecka? Czy wszystkie foteliki samochodowe są tak samo bezpieczne? Na te i inne pytania o foteliki samochodowe odpowiada specjalista marki BeSafeTomasz Świergolik.

Jak wymienić wadliwe foteliki?

Aby wymienić wadliwe foteliki na nowe, należy sprawdzić na stronie safety-recaro-cs.com czy dany model fotelika jest objęty programem wymiany, a następnie zarejestrować się w programie zastępczym. Jeśli używacie fotelików Recaro, sprawdźcie, czy wasz model nie należy do wadliwej serii. Jeśli tak – koniecznie zgłoście się z fotelikiem do wymiany!

Zobacz także: Niedobrany fotelik i źle zapięte pasy doprowadziły do tragedii

Źródło: recaro-polska.pl
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy