Wafle kukurydziane
fot. Adobe Stock

Popularne wafle wycofane ze sprzedaży. GIS alarmuje: Ich spożycie stanowi zagrożenie dla zdrowia!

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące wafli kukurydzianych jednej z popularnych marek. Powodem jest przekroczenie dopuszczalnego poziomu zanieczyszczenia rakotwórczymi alfatoksynami.
Olga Juszczyk
Wafle kukurydziane
fot. Adobe Stock

W trzech partiach wafli kukurydzianych marki Good Food, wprowadzonych do obrotu w Polsce, stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu zanieczyszczenia aflatoksynami.

Producent, firma Good Foods, poinformował, że poniższe partie produktu nie nadają się do spożycia:

  • Good Food solone wafle kukurydziane 105 g, EAN 5900125001836, o datach ważności do 6 września 2019 roku i 7 sierpnia 2019 roku;
  • Good Food wafle kukurydziane z ziołami prowansalskimi 105 g, EAN 5900125004752, z datą ważności do 7 września 2019 roku.
 

Numer partii znaleźć można na tylnej części opakowania w miejscu powyżej kodu kreskowego.

Popularne wafle zagrożeniem dla zdrowia!

Waflami kukurydzianymi wycofanymi ze sprzedaży są: „Solone wafle kukurydziane” i „Wafle kukurydziane z ziołami prowansalskimi”. Firma na swojej stronie internetowej umieściła ważny komunikat. O decyzji poinformował również Główny Inspektorat Sanitarny.

 
  [content:1_3260,0_16089,1_3730,2_1273:PsychologicalTest]
Źródło: gis.gov.pl

Zobacz także:
Redakcja poleca: Jak przetrwać trudne początki macierzyństwa – radzi psycholog dr Śniegulska [WIDEO]
Początki macierzyństwa są trudne dla każdej mamy, nie bójmy się prosić o pomoc, gdyż mamy prawo popełniać błędy - mówi psycholog, dr Magdalena Śniegulska. Zobacz film, w którym dostaniesz rady, jak sobie poradzić w pierwszych tygodniach życia maleństwa.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy