horoskop dla dzieci, znak zodiaku, waga
fot. Fotolia

Waga

Małe Wagi potrafią rozbroić każdego. Są towarzyskie, wesołe, inteligentne i lubią być podziwiane.
horoskop dla dzieci, znak zodiaku, waga
fot. Fotolia
Jeśli Twoje dziecko urodziło się między 23 września a 22 października, to jest zodiakalną Wagą.

Waga to sama słodycz, przymilny pieszczoch. Oczaruje Cię już od chwili narodzin, bo zachowuje się jak mały aniołek. Trochę kaprysi, ale gdy przytulisz pociechę i powiesz coś miłego, na jej buzi od razu pojawi się najpiękniejszy pod słońcem uśmiech. Mała Waga nie prowokuje podwórkowych awantur i nie buntuje się otwarcie przeciw rodzicielskim zasadom. Oczywiście potrafi nabroić, jest przecież dzieckiem, ale za chwilę skruszona przeprasza, obiecując, że "już nigdy więcej".

Waga to dyplomatka i artystka

Na nią nie sposób się gniewać, wydaje się tak przejęta swoim wyskokiem, gotowa sama wyznaczyć sobie surową karę... Robi Ci się jej żal i szybko zapominasz o przewinieniu. I o to chodzi małej Wadze! Gwiazdy obdarzyły ją sprytem i talentem dyplomatycznym, a także aktorskim. Gdy trzeba, ratuje się kłamstwem, a umie łgać bez zająknięcia! Ona wie, że uśmiechem i słodką miną osiągnie więcej niż awanturą i tupaniem nogami. Uważa bowiem, że lepiej skłamać niż wchodzić z dorosłymi w zatargi. Twoje dziecko błyskawicznie uczy się dobrych manier. Z przyjemnością też ubarwia rodzinne spotkania występami. Ma dobry słuch i wyczucie rytmu. Inne maluchy są nieszczęśliwe, gdy muszą zaśpiewać piosenkę albo powiedzieć wierszyk, Waga tylko czeka, aż ją o to poproszą. Goście są zachwyceni, a Twoja pociecha również, bo uwielbia pochwały i lubi być w centrum zainteresowania. Wiele dzieci spod tego znaku ma także zdolności plastyczne. Żywa, rozmowna, wesoła i zgodna Waga szybko zyskuje sympatię nauczycieli i rówieśników. Choć chętnie odpisuje lekcje, ściąga i wciąż o coś prosi, robi to z wdziękiem i dzieci nawet nie zauważają, że się nimi wysługuje.
Sprawdź, jak chwalić, by nie rozpieścić swojego malucha.
Redakcja poleca: Jak zrobić kalendarz adwentowy z papieru?
Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić kalendarz adwentowy z papieru, dobrze trafiłaś. Nasz jest łatwy do wykonania i efektowny, bo złoty! Dzięki kalendarzowi adwentowemu dziecku łatwiej jest czekać na gwiazdkę i prezenty. Znikające kolejne okienka kalendarza ułatwiają zrozumienie, ile jeszcze dni zostało do świąt i sprawiają, że ten czas nie dłuży się aż tak strasznie.

Jak z Wagą postępować

Musi czuć się kochana i doceniana, nie znosi samotności. Wyjaśnij dziecku, że kłamstwo prowadzi donikąd, ucz samodzielności i zdecydowania. Niech samo wybierze choćby ubranie do szkoły. Gdy Waga trochę podrośnie, przekonaj ją, że dawanie może sprawiać taką samą przyjemność jak branie. Odwracaj też jej uwagę od wyglądu, bo zwłaszcza dziewczynki potrafią godzinami podziwiać swoje odbicie w lustrze. Pielęgnujcie cechy pozytywne, zwalczajcie negatywne, nie dajcie się zwieść pozorom. Wasze Wagi są nierówne. Z jednej strony płoche i apatyczne, z drugiej wyrafinowane i eleganckie.

A gdy dorośnie...

Ma szansę na sukces w każdym zawodzie, ale najlepiej czuje się w zajęciach związanych ze sztuką, muzyką, literaturą lub sceną. Chociaż unika kłótni, nie jest tchórzliwa. Gdy nie ma innego wyjścia, walczy jak lew - często w obronie słabszych i pokrzywdzonych.
To osoba o doskonałym guście. Ma powodzenie u płci przeciwnej, ale nie spieszy się do małżeństwa. Długo szuka drugiej połówki. W związku pragnie grać pierwsze skrzypce.


Co Wadze przyniesie szczęście

kolory: jasnozielony, błękitny, żółty
kwiaty: róża goździk, jaśmin, werbena
kamienie: opal, szmaragd, lapis-lazuli
metale: miedź i złoto
maskotki: wizerunki zwierząt domowych, wróbla i kuropatwy
pomyślny miesiąc: sierpień
dzień tygodnia: piątek
dni miesiąca: 2, 25


Imiona dla dzieci spod znaku Wagi

Imiona dla dziewczynek: Aleksandra, Alina, Anna, Beata, Helena, Izabela, Joanna, Julia, Kalina, Maja, Małgorzata, Monika, Renata, Weronika, Wioletta
Imiona dla chłopców: Antoni, Bogusław, Bolesław, Dominik, Filip, Jacek, Julian, Kamil, Krystian, Łukasz, Mateusz, Mieczysław, Wiesław, Witold

Jesteś ciekawa jakie znaczenie kryją w sobie poszczególne imiona? Sprawdź znaczenie imion w księdze imion dla dzieci!

Znane osoby spod znaku Wagi

Helena Modrzejewska (ur. 12.10)
Julie Andrews (ur. 1.10)
Brigitte Bardot (ur. 28.09)
Katherine Devenue (ur. 22.10)
John Lennon (ur. 9.10)
Kate Winslet (ur. 5.10)
Katarzyna Cichopek-Hakiel (ur. 7.10)
Danuta Stenka (ur. 10.10)
Hugh Jackman (ur. 12.10)
Zac Efron (ur. 18.10)
Oceń artykuł

Ocena 5 na 9 głosy

Zobacz także

Popularne tematy