W Wągrowcu doszło do niecodziennego porodu
fot. Fotolia

Szokujący poród w Wągrowcu. Na miejsce przyjechali strażacy

Takiego porodu boi się każda ciężarna! Kobieta zaczęła rodzic w łazience, we własnym mieszkaniu. Dlaczego konieczna była interwencja strażaków?
Hanna Szczesiak
W Wągrowcu doszło do niecodziennego porodu
fot. Fotolia
W Wągrowcu doszło do niecodziennego porodu. Kobieta zaczęła rodzić we własnym mieszkaniu, w toalecie. Istniała obawa, że noworodek zaklinuje się w muszli klozetowej, dlatego oprócz pogotowia wezwano również strażaków. Strażacy przyjechali na miejsce jako pierwsi, na szczęście ich pomoc nie była konieczna.

Niecodzienny poród w Wągrowcu

"Ratownicy wyposażeni w torby medyczne udali się do mieszkania, gdzie zastali kobietę siedzącą z noworodkiem na kolanach" – mówi Andrzej Woźnicki z Powiatowej Straży Pożarnej w Wągrowcu. Ich interwencja nie była konieczna, maluszka udało się wyjąć z muszli. "Strażacy pomogli przy przeniesieniu szczęśliwej mamy z noworodkiem do karetki. Zostali zabrani do szpitala. Jak dowiedzieliśmy się później, mama z dzieckiem czują się dobrze" – dodał Woźnicki.

Wiele kobiet przygotowuje się do porodu nawet kilka miesięcy przed planowanym terminem. Nie zawsze jednak wszystko przebiega zgodnie z planem i zdarzają się sytuacje, w których poród wygląda inaczej, niż zaplanowała to ciężarna...

Jak wyglądał wasz poród? Obyło się bez niespodzianek, czy urodziłyście inaczej, niż to zaplanowałyście? Czekamy na wasze komentarze!

Czytaj także: Dramatyczny poród w Białymstoku

Źródło: tvn24.pl
Redakcja poleca: Przyspieszenie porodu: co pomoże przyspieszyć poród? Bezpieczne i naturalne sposoby
Żeby przyspieszyć poród naturalnymi sposobami, trzeba przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie. Nie wszystkie domowe metody wywoływania porodu są polecane przez lekarzy i położne. Co stosować na przyspieszenie porodu, żeby nie wyrządzić dziecku krzywdy? Podpowiadamy.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy