W Wągrowcu doszło do niecodziennego porodu
fot. Fotolia

Szokujący poród w Wągrowcu. Na miejsce przyjechali strażacy

Takiego porodu boi się każda ciężarna! Kobieta zaczęła rodzic w łazience, we własnym mieszkaniu. Dlaczego konieczna była interwencja strażaków?
Hanna Szczesiak
W Wągrowcu doszło do niecodziennego porodu
fot. Fotolia
W Wągrowcu doszło do niecodziennego porodu. Kobieta zaczęła rodzić we własnym mieszkaniu, w toalecie. Istniała obawa, że noworodek zaklinuje się w muszli klozetowej, dlatego oprócz pogotowia wezwano również strażaków. Strażacy przyjechali na miejsce jako pierwsi, na szczęście ich pomoc nie była konieczna.

Niecodzienny poród w Wągrowcu

"Ratownicy wyposażeni w torby medyczne udali się do mieszkania, gdzie zastali kobietę siedzącą z noworodkiem na kolanach" – mówi Andrzej Woźnicki z Powiatowej Straży Pożarnej w Wągrowcu. Ich interwencja nie była konieczna, maluszka udało się wyjąć z muszli. "Strażacy pomogli przy przeniesieniu szczęśliwej mamy z noworodkiem do karetki. Zostali zabrani do szpitala. Jak dowiedzieliśmy się później, mama z dzieckiem czują się dobrze" – dodał Woźnicki.

Wiele kobiet przygotowuje się do porodu nawet kilka miesięcy przed planowanym terminem. Nie zawsze jednak wszystko przebiega zgodnie z planem i zdarzają się sytuacje, w których poród wygląda inaczej, niż zaplanowała to ciężarna...

Jak wyglądał wasz poród? Obyło się bez niespodzianek, czy urodziłyście inaczej, niż to zaplanowałyście? Czekamy na wasze komentarze!

Czytaj także: Dramatyczny poród w Białymstoku

Źródło: tvn24.pl
Redakcja poleca: Jak naturalnie przyspieszyć poród? Sprawdzone (i bezpieczne) metody
Żeby naturalnie przyspieszyć poród, należy zrobić to w sposób bezpieczny zarówno dla ciężarnej, jak i dziecka. Wśród sprawdzonych metod na przyspieszenie porodu po terminie są m.in. spacer, masaż brodawek i piersi czy stosunek seksualny.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy