wakacje 2020 brakuje miejsc
fot. Adobe Stock

Wakacje 2020 ruszyły – są hotele i pensjonaty, w których już nie ma miejsc

To być może ostatni dzwonek na rezerwowanie wakacji w Polsce – są obiekty noclegowe, w których już właściwie nie ma miejsc na letni wypoczynek. Wiemy, co cieszy się największym wzięciem!
Agnieszka Majchrzak
wakacje 2020 brakuje miejsc
fot. Adobe Stock
Po blisko 2-miesięcznym zamknięciu branży turystycznej z powodu pandemii koronawirusa hotele w Polsce od 4 maja znów mogą gościć turystów. Ale nadal wiele z nich jest zamkniętych w oczekiwaniu na kolejne etapy odmrażania gospodarki po epidemii. Mimo to nastąpiło wyraźne ożywienie zainteresowania klientów i znaczny wzrost rezerwacji. Gdzieniegdzie nie ma już miejsc na wakacje.

W domkach do wynajęcia nie ma już właściwie miejsc

Obostrzenia sanitarne i nadal wiele znaków zapytania, jak będą wyglądały wakacje w tym roku, spowodowały, że Polacy chętniej przymierzają się do spędzenia lata w kraju. Chce ich do tego także zachęcić rząd, wprowadzając bony turystyczne w wysokości 1 tys. złotych na wypoczynek w Polsce.

Z informacji napływającej od hotelarzy wynika, że zainteresowaniem cieszą się obecnie regiony typowo turystyczne, czyli nad morzem, w górach oraz na Mazurach. Preferowane są obiekty na uboczu, a nie w centrach miast.

„Są miejsca, w których już bardzo dużo miejsc noclegowych zostało sprzedanych" – mówi sekretarz generalnym Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego Marcin Mączyński. Są to głównie ośrodki i inne obiekty noclegowe w głuszy, daleko od cywilizacji. Najchętniej wybierane są domki ustawione w dużej odległości jeden od drugiego – poinformował sekretarz.
Redakcja poleca: HIV a ciąża - jakie jest ryzyko zakażenia dziecka? Wywiad z ekspertem
HIV w ciąży to nie wyrok! Dr Ernest Kuchar wyjaśnia, że odpowiednio wykryty i leczony wirus HIV zmniejsza niemalże całkowicie ryzyko przeniesienia się wirusa na dziecko.

Hotelarze czekają na otwarcie basenów i spa

Jak mówi sekretarz generalnym Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, nadal wiele hoteli jest zamkniętych i czeka na zdejmowanie kolejnych restrykcji gospodarczych. Z tego względu szacuje się, że obecnie otwartych jest około 30-35 procent hoteli.

Jak tłumaczy Mączyński nocleg to zaledwie jeden z elementów oferty hotelu. Większość właścicieli obiektów czeka, aż znów będzie można oferować gościom szerszą gamę usług hotelowych:
  • pełną gastronomię,
  • zabiegi spa,
  • baseny,
  • sale konferencyjne i szkoleniowe.

#WypocznijBezpiecznie

Sekretarz podkreślił, że branża hotelarska jest dobrze przygotowana do przyjmowania gości w warunkach nadal panującej epidemii koronawirusa. „Wprowadzone zostały procedury, które spełniają wymogi sanitarne i epidemiologiczne, więc goście nie muszą się obawiać. Dbamy zarówno o nich, jak i o personel, zabezpieczenia są na najwyższym poziomie" – zapewnił.

IGHP ruszyła z ogólnopolską kampanią promującą pobyt i wypoczynek w hotelach, opatrzoną hasztagiem #WypocznijBezpiecznie. „Liczymy, że będzie często pojawiał się we wpisach hoteli i ich gości w mediach społecznościowych" – podkreślił Mączyński.

Źródło: gazeta.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy