wakacje 2020 brakuje miejsc
fot. Adobe Stock

Wakacje 2020 ruszyły – są hotele i pensjonaty, w których już nie ma miejsc

To być może ostatni dzwonek na rezerwowanie wakacji w Polsce – są obiekty noclegowe, w których już właściwie nie ma miejsc na letni wypoczynek. Wiemy, co cieszy się największym wzięciem!
Agnieszka Majchrzak
wakacje 2020 brakuje miejsc
fot. Adobe Stock
Po blisko 2-miesięcznym zamknięciu branży turystycznej z powodu pandemii koronawirusa hotele w Polsce od 4 maja znów mogą gościć turystów. Ale nadal wiele z nich jest zamkniętych w oczekiwaniu na kolejne etapy odmrażania gospodarki po epidemii. Mimo to nastąpiło wyraźne ożywienie zainteresowania klientów i znaczny wzrost rezerwacji. Gdzieniegdzie nie ma już miejsc na wakacje.

W domkach do wynajęcia nie ma już właściwie miejsc

Obostrzenia sanitarne i nadal wiele znaków zapytania, jak będą wyglądały wakacje w tym roku, spowodowały, że Polacy chętniej przymierzają się do spędzenia lata w kraju. Chce ich do tego także zachęcić rząd, wprowadzając bony turystyczne w wysokości 1 tys. złotych na wypoczynek w Polsce.

Z informacji napływającej od hotelarzy wynika, że zainteresowaniem cieszą się obecnie regiony typowo turystyczne, czyli nad morzem, w górach oraz na Mazurach. Preferowane są obiekty na uboczu, a nie w centrach miast.

„Są miejsca, w których już bardzo dużo miejsc noclegowych zostało sprzedanych" – mówi sekretarz generalnym Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego Marcin Mączyński. Są to głównie ośrodki i inne obiekty noclegowe w głuszy, daleko od cywilizacji. Najchętniej wybierane są domki ustawione w dużej odległości jeden od drugiego – poinformował sekretarz.
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

Hotelarze czekają na otwarcie basenów i spa

Jak mówi sekretarz generalnym Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, nadal wiele hoteli jest zamkniętych i czeka na zdejmowanie kolejnych restrykcji gospodarczych. Z tego względu szacuje się, że obecnie otwartych jest około 30-35 procent hoteli.

Jak tłumaczy Mączyński nocleg to zaledwie jeden z elementów oferty hotelu. Większość właścicieli obiektów czeka, aż znów będzie można oferować gościom szerszą gamę usług hotelowych:
  • pełną gastronomię,
  • zabiegi spa,
  • baseny,
  • sale konferencyjne i szkoleniowe.

#WypocznijBezpiecznie

Sekretarz podkreślił, że branża hotelarska jest dobrze przygotowana do przyjmowania gości w warunkach nadal panującej epidemii koronawirusa. „Wprowadzone zostały procedury, które spełniają wymogi sanitarne i epidemiologiczne, więc goście nie muszą się obawiać. Dbamy zarówno o nich, jak i o personel, zabezpieczenia są na najwyższym poziomie" – zapewnił.

IGHP ruszyła z ogólnopolską kampanią promującą pobyt i wypoczynek w hotelach, opatrzoną hasztagiem #WypocznijBezpiecznie. „Liczymy, że będzie często pojawiał się we wpisach hoteli i ich gości w mediach społecznościowych" – podkreślił Mączyński.

Źródło: gazeta.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy