Bezpieczeństwo dziecka nad wodą
fot. Fotolia

Dzieci nie są bezpieczne nad wodą! Wszystko przez... telefony komórkowe

Upragniony urlop nad morzem może skończyć się tragedią. Ratownicy ostrzegają rodziców, że gdyby nie telefony komórkowe, wielu akcji ratunkowych można by uniknąć.
Hanna Szczesiak
Bezpieczeństwo dziecka nad wodą
fot. Fotolia
Z roku na rok rośnie liczba akcji ratunkowych przeprowadzanych latem nad zbiornikami wodnymi. Jedną z przyczyn może być... używanie telefonów komórkowych przez rodziców.

Rodzic + telefon = zagrożenie dla dziecka?

"Wiem, że wielu rodziców bez przerwy korzysta z telefonów komórkowych, ale to nie tylko to jest powodem niepokojących zmian. Ogólnie rzecz biorąc, mam wrażenie, że rodzice przestali być odpowiedzialni za swoje dzieci" – mówi Peter Nilsson z parku wodnego w Ronneby w Szwecji. Telefony komórkowe, o których mówi Nilsson, są nieodłączoną częścią naszego życia. Korzystamy z nich niemal bez przerwy, nawet wtedy, kiedy nie powinniśmy.

Ratownicy apelują do rodziców, by nie zapominali, że to oni są odpowiedzialni za dziecko, nawet w wakacje. Ratownik pomoże w sytuacji zagrożenia życia, ale to rodzic powinien zrobić wszystko, żeby do takiej sytuacji nie doszło. Czasem wystarczy chwila, odkręcenie butelki z wodą czy sięgnięcie do torby po krem z filtrem dla dziecka, żeby żeby maluch zniknął z oczu. Gdy rodzic, zamiast zająć się dzieckiem, wpatruje się w ekran telefonu czy tabletu, ryzyko utraty dziecka z zasięgu wzroku jest jeszcze większe.
Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.

Kochasz dziecko? Odłóż telefon

Telefony "zagrażają" dzieciom nie tylko podczas wakacji nad wodą. Pamiętacie kampanię "Telefon buduje mur"? Jej twórcy chcieli uświadomić rodzicom, jaką krzywdę robią dzieciom, gdy zamiast spędzać z nimi czas, przeglądają Facebooka, czytają serwisy informacyjne czy plotkarskie, korzystają z aplikacji. Telefony i inne urządzenia elektroniczne budują mur i niszczą relacje pomiędzy rodzicem a dzieckiem.

Poświęćcie dzieciom całą swoją uwagę, nie tylko podczas wakacji and wodą. Wasze dziecko będzie bezpieczniejsze, a przy tym poczuje się naprawdę ważne i kochane.

Zobacz także: Telefon buduje mur. To ważna kampania dla rodziców!

Źródło: podaj.to
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy