Plamki na oczach na zdjęciach świadczące o raku
fot. StockAdobe

Wakacyjna sesja zdjęciowa uratowała wzrok ich dziecka. Fotograf zdiagnozował raka! Po czym go poznał?

Ta rodzina na pewno na długo zapamięta wczasy na Teneryfie. Na zdjęciach dziecka fotograf dostrzegł coś, co ewidentnie wskazywało na raka oka, o którym rodzice nie mieli pojęcia. Twoje dziecko na zdjęciach też ma plamki na oczach? Lepiej dowiedz się, co one mogą oznaczać!
Milena Oszczepalińska
Plamki na oczach na zdjęciach świadczące o raku
fot. StockAdobe
To miał być rodzinny relaks na Teneryfie. Sophie Findlay i Darren Marshall mieszkający na co dzień w South Tyneside w Anglii postanowili wyjechać wraz z dziećmi na wakacje, by nieco odpocząć. Jedną z atrakcji, jakie sobie zaplanowali, była rodzinna sesja zdjęciowa. Bardzo się zdziwili, kiedy dostali zdjęcia od fotografa… i usłyszeli, co według niego świadczy plamka na oku córeczki, pojawiająca się na każdym ujęciu.

Biała plamka na oku to nie efekt działania lampy błyskowej

33-letnia Sophie Findlay wspomina, że gdy wraz z rodziną rozgościli się w hotelu na Teneryfie, poprosili fotografa hotelowego o zrobienie im kilku zdjęć. Kiedy na drugi dzień poszli je odebrać, fotograf był dziwnie przejęty i poprosił, by przyjrzeć się oczom córki na fotografiach. Nie trudno było zauważyć, że wszystkie zdjęcia łączył jeden szczegół – na jednym oku dziewczynki widniała biała okrągła plamka. Sophie była przekonana, że to normalny objaw, taki sam jak czerwone oko, które często robi się pod wpływem działania lampy błyskowej. Fotograf był jednak innego zdania. Według niego taka biała plamka nigdy nie powinna się pojawiać, a jeśli jest, to świadczy o… siatkówczaku!

Zobacz też: Jedno zdjęcie i dziecko oślepło!
Redakcja poleca: Joga w ciąży – asany dozwolone i zakazane [WIDEO]
Joga w ciąży to dobry pomysł pod warunkiem, że zajęcia prowadzi doświadczony instruktor, który potrafi dopasować praktykę jogi do potrzeb i możliwości ciężarnych. Dzięki jodze w ciąży można łagodzić ciążowe dolegliwości, zapobiegać im oraz z większą łatwością przetrwać poród. Jednak czy jogę w ciąży można praktykować już w pierwszym trymestrze? Sprawdź, jakie asany są dozwolone, a jakie zakazane oraz dowiedz się więcej o jodze w ciąży.

Diagnoza lekarska potwierdziła przypuszczenia fotografa hotelowego

Kiedy Sophie i Darren wrócili do rodzinnego do Jarrow w South Tyneside, od razu wybrali się z dzieckiem do lekarza. Diagnoza była jednoznaczna – był to faktycznie siatkówczak i sprawa wyglądała dość poważnie. Na szczęście dalsze badania wykazały, że został on wykryty naprawdę szybko. Od razu przystąpiono do leczenia dziewczynki. Nie obyło się bez chemioterapii w jednym ze szpitali w Newcastle. Oprócz tego zastosowano kilkukrotnie chirurgię laserową oka. Leczenie nadal jest kontynuowane, ale wygląda na to, dwulatka pokonała już raka. Rodzina powtórnie wybrała się na Teneryfę, by podziękować fotografowi za jego diagnozę. Gdyby nie on, dziewczynka nie miałaby badanego wzroku prawdopodobnie aż do czwartego roku życia, a wtedy rak mógłby się już bardzo mocno rozwinąć.  

Nie było żadnych niepokojących objawów

Matka dziewczynki wspomina, że córka nie uskarżała się na gorsze samopoczucie czy złe widzenie i gdyby nie fotograf hotelowy, pewnie nie dowiedzieliby się, że córka ma siatkówczaka na nerwie optycznym. Co by się stało, gdyby nie zareagowali tak szybko? W najgorszym wypadku dziewczynka mogła stracić nawet wzrok i mieć amputowane oko. Obecnie jest pod stałą opieką lekarską i najgorsze jest już za nią.

Wiedziałyście o tym, że jeśli na zdjęciach widać, że na oku jest biała plamka, to jest to niepokojący sygnał?

Badacie wzrok dziecka regularnie? Pamiętajcie, że w przypadku raka im szybciej zostanie on wykryty, tym większa szansa na całkowite wyleczenie.

Źródło: The Sun

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy