GRY
 
 

Wakacyjne konkursy magazynu dla dzieci „Świerszczyk”

W tym roku Świerszczyk przygotował kilka niespodzianek – wakacyjne konkursy dla dzieci i rodziców, którzy uwielbiają tworzyć historie i czytać książki.

Świerszczyk, magazyn dla dzieci, książki dla dzieci

Lipiec – rodzinne opowiadanie

Raz, dwa, trzy – wymyślasz ty!

W domu, w górach, nad morzem, nad jeziorem – gdziekolwiek są Świerszczykowi czytelnicy, wystarczy, że zbiorą całą rodzinę i w tej samej chwili stają się wyjątkowymi twórcami. Wspólnie, krok po kroku, wymyślają wakacyjną opowieść i przysyłają ją do „Świerszczyka”. Taka wakacyjna opowieść może się zaczynać na przykład tak:

Tata: „Dawno, dawno temu w tym miejscu wcale nie było plaży. Była tutaj niezwykła podmorska kraina…”
Mama: „Dokładnie w taki sam wtorek, jak ten dzisiejszy, mama Ośmiornica powiedziała do swojego synka: – Pośpiesz się, Maćku, dzisiaj jest twój wielki dzień…”
Dziecko: „Tak, tak, wiem. Po raz pierwszy jadę sam na wakacje. Mam być grzeczny, myć macki i nie straszyć koników morskich…”
Tata: „Gdyby jednak podpłynął do ciebie żarłacz biały, musisz…”
Dziecko:…?
Mama:…?

Co musi zrobić Maciek? Co na to mama? Czekamy do 31.07.2012 r. na ciąg dalszy tej historii albo całkiem inną – wymyśloną przez czytelników. Można je przesyłać e-mailem na adres: swierszczyk@swierszczyk.pl lub na adres redakcji: Aleje Jerozolimskie 146 D, 02-305 Warszawa. Najciekawsze opowieści zostaną opublikowane na stronie internetowej, a ich autorzy otrzymają supernagrody, a wśród nich:

    •    3 roczne prenumeraty „Świerszczyka”,
    •    10 pluszowych Bajetanów,
    •    10 książek „Z pamiętnika pewnego Świerszczyka”.
Redakcja poleca: Czytasz dziecku? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów
Wszystko można robić lepiej lub gorzej. Z chwilą, gdy stajemy się rodzicami, warto jednak podciągnąć się w sztuce głośnego czytania. Po co? Po to, aby dzieci chciały nas słuchać i w przyszłości same chętnie sięgały po książki.

Sierpień – rodzinne zgadywanie

Raz i dwa – czytam ja,
Raz, dwa, trzy – zgadujesz ty!

Lato – wymarzony, upragniony, wytęskniony czas! Idealny moment na to, by pielęgnować miłość do literatury. Pomocny w tym z pewnością będzie magazyn dla dzieci „Świerszczyk”. W sierpniu zaprasza wszystkich miłośników książek do wzięcia udziału w zagadkowym konkursie! Czytamy i główkujemy! Po każdej wakacyjnej lekturze wspólnie wymyślamy książkowe zagadki i przysyłamy je do „Świerszczyka”. W zagadce trzeba zaszyfrować tytuł książki albo imię i nazwisko bohatera, albo miejsce akcji. Chodzi oczywiście o to, by potem rozwiązujący dowiedzieli się, o jaką książkę chodzi. Forma zagadek jest dowolna – można przysyłać wierszyki, rebusy, szarady i inne łamigłówki. Na książkowe zagadki czekamy do 31.08.2012 r. Przysyłajcie je e-mailem na adres: swierszczyk@swierszczyk.pl lub na adres redakcji: Aleje Jerozolimskie 146 D, 02-305 Warszawa. Najciekawsze zagadkowe pomysły opublikujemy na naszej stronie internetowej, a ich autorzy otrzymają supernagrody, a wśród nich:

    •    3 roczne prenumeraty „Świerszczyka”,
    •    10 pluszowych Bajetanów,
    •    10 książek „Z pamiętnika pewnego Świerszczyka”.

A gdy słonko słabo świeci, wejdź do sieci!

Przez całe wakacje trwa konkurs na Facebooku! Czekamy na zdjęcia naszych czytelników ze „Świerszczykiem”! Zapraszamy na fanpage facebook.com/Swierszczyk.magazyn.dla.dzieci oraz profil Świerszczyka Bajetana Hopsa facebook.com/swierszczyk.bajetanhops

Na autorów najciekawszych fotografii czekają nagrody!

„Po pierwsze, nasze konkursy to proste połączenie dwóch miłości – miłości w rodzinie i miłości do literatury. Po drugie, to także wypadkowa dwóch fundamentalnych prawd – czas spędzony razem jest bezcenny; <czytanie dobrze działa na rozum i chroni od kataru> (jak mawia Świerszczyk Bajetan). A po trzecie, do tego, by wziąć w udział w naszych konkursach, nie trzeba spełniać wyjątkowych warunków, wystarczy być” – przekonuje Małgorzata Węgrzecka, redaktor naczelna „Świerszczyka”.

Zapraszamy wszystkich do wakacyjnej zabawy!

„Świerszczyk” zwycięzca
Mały Dong – najcenniejsza Świerszczykowa nagroda – przyznana przez dzieci w konkursie Fundacji Świat Dziecka. Dong z latarenką na końcu nosa, bohater wiersza Edwarda Leara, na stałe gości w redakcyjnej stopce . „Świerszczyk” został też nagrodzony przez dorosłych. Otrzymał m.in. Medal Komisji Edukacji Narodowej w uznaniu zasług czasopisma dla szkoły, Nagrodę Polskiej Sekcji IBBY za Upowszechnianie Czytelnictwa w 2009 r., a  „jako mecenas dobrej literatury i grafiki dla najmłodszych”, odebrał w 2009 roku list gratulacyjny od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Doładuj
Przeładuj