elektrolitki główne
fot. materiały prasowe

Wakacyjny niezbędnik, czyli o czym powinnaś pamiętać, wyjeżdżając z dzieckiem

Sprawdź, co zabrać ze sobą na wakacje z dzieckiem, aby błogiego lenistwa nie zakłóciła wam żadna przykra niespodzianka.
elektrolitki główne
fot. materiały prasowe
Ten, kto wyjeżdżał z dziećmi na wakacje, pewnie już wie, że na takich wyjazdach trzeba się wykazać niezwykłą kreatywnością i umiejętnościami przewidywania. Wakacyjny bagaż zawsze jest zbyt mały, dlatego warto skompletować go z głową. Podpowiadamy, na co rodzice powinni zwrócić uwagę podczas letnich podróży.

Zestaw obowiązkowy

Każda mama wie, co wakacyjna apteczka powinna zawierać. Podstawowy zestaw powinien obejmować leki przeciwbólowe, wapno - w razie ryzyka wystąpienia alergii (jako środek wspomagający w celu złagodzenia objawów), środki dezynfekujące oraz opatrunkowe, środek łagodzący oparzenia. W trasie często przydadzą się chusteczki do mycia lub żel antybakteryjny.
Redakcja poleca: Przegląd kostiumów kąpielowych dla dzieci Mothercare
Na letnie upały musimy jeszcze trochę zaczekać. Mimo to w sklepach Mothercare pojawiła się już kolekcja kostiumów kąpielowych dla dzieci. Zobacz je!

Na wypadek nagłego wypadku

W podróży może zdarzyć się, że dziecko dostanie biegunki. Najważniejsze to oczywiście zapobiegać takim sytuacjom poprzez przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Kiedy jednak dojdzie do zatrucia, biegunkę można powstrzymać, zażywając dostępne w aptekach leki przeciwbiegunkowe. Podczas takich rewolucji warto również pamiętać, aby nie dopuścić do odwodnienia organizmu, które może doprowadzić do groźnych powikłań.  Preparaty pomagające uzupełnić elektrolity (np. Eklektrolitki dla dzieci, Hydrotropik dla dorosłych) pozwolą w takich sytuacjach utrzymać w normie równowagę wodno-elektrolitową organizmu.


W czasie deszczu dzieci się nudzą

Scenariusz wyjazdu z dzieckiem z reguły zakłada konieczność zapewnienia mu atrakcji. Trzeba być przygotowanym, że maluch będzie marudził, gdy za oknem pogoda nie dopisze. W takich wypadkach warto mieć ze sobą coś, co zajmie uwagę dziecka choć na jakiś czas. Najlepiej wykorzystać ten czas i na wspólną zabawę z dzieckiem. Mała gra planszowa czy wspólne układanie puzzli na pewną sprawią, że będzie to dobrze wykorzystana chwila.

Po urlopie

Aktywny wypoczynek z dzieckiem często stwarza ryzyko powstania urazów, które mogą prowadzić do wytworzenia się blizn. Aby nie dopuścić do pojawienia się zmian trudnych do usunięcia, warto zadziałać z wyprzedzeniem. Już na początkowym etapie tworzenia się blizny można zastosować preparat na bazie heparyny  (np. Contractubex® również z dodatkiem wyciągu z cebuli i allantoiny). Dzięki temu tkanki będą mogły się szybciej i skuteczniej zregenerować.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy