GRY
 
 

Wakacyjne warsztaty w Centrum Nauki Kopernik, Warszawa

Zapraszamy na wakacyjne warsztaty do warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.

warsztaty, park odkrywców, lato w mieście
LATO W PARKU ODKRYWCÓW
Przekonamy Was, że lato spędzone w mieście może być super!  Leżaki, gry planszowe i plenerowe, bańki mydlane, warsztaty miejskiego ogrodnictwa i architektury – w Parku Odkrywców w wakacje każdy znajdzie dla coś dla siebie. Zapraszamy w każdy weekend od 6 lipca do 25 sierpnia.
 
FAMILIJNE WEEKENDY W PARKU
W letnie weekendy na odwiedzających Park Odkrywców czekają wygodne leżaki, czytelnia czasopism, zajęcia pilates oraz wypożyczalnia gier planszowych i plenerowych. Wszystkich, którzy chcą stworzyć coś namacalnego zapraszamy na warsztaty miejskiego ogrodnictwa, a całe rodziny na zajęcia architektoniczne. Park zapełnia się także animatorami Kopernika, zaopatrzonymi w specjalny wózek laboratoryjny, pełen sprawdzonych patentów na dobrą zabawę. Na najmłodszych zawsze czekają pokazy baniek mydlanych i tęcza powstająca na zawołanie.
 
MIASTOTWORY
niedziele, godz. 11.00 – 13.00
Zapraszamy dzieci do zaprojektowania i zbudowania eksperymentalnych miastotworów! W każdą letnią niedzielę wspólnie tworzymy inne miasto. Zobaczymy, jakie stoją przed nim problemy i wspólnymi siłami postaramy się je rozwiązać.
 
7 lipca 2013 - MIASTO DOOKOŁA ŚWIATA
Zbadamy, jak położenie geograficzne wpływa na dobór materiałów z których buduje się domy. Zbudujemy wielkie miasto, które oplecie całą kulę ziemską – od bieguna do bieguna!
 
14 lipca 2013 - PARKO-MIASTO
Ile w mieście jest miejsca dla ludzi, a ile dla samochodów – gdzie odpoczywają ludzie, a gdzie samochody? Zbudujemy zielony system komunikacji, wymyślimy alternatywne sposoby transportu.
 
21 lipca 2013 - GRA W MIASTO
Jak poukładać miejskie puzzle, żeby do siebie pasowały? Pokażemy proste metody projektowania i poszukamy ładu przestrzennego.
 
28 lipca 2013 – REKLAMACJA
Reklama w przestrzeni publicznej to problem zarówno dużych, jak i małych mieszkańców miast. Wspólnie stworzymy miasto jak z reklamy.
 
4 sierpnia 2013 - MOSTO-MIASTO
Most przez rzekę, most nad autostradą – wykorzystajmy miejską przestrzeń jak najlepiej! Poznamy różne konstrukcje mostów i nauczymy się, jak można je dodatkowo wykorzystać.
 
11 sierpnia 2013 - INFRA-MIASTO
Tramwaj, autobus, metro. Poznajemy sposoby rozwiązywania problemów komunikacji w mieście i próbujemy wspólnymi siłami rozwiązać miejski supeł drogowy.
 
18 sierpnia 2013 - MIASTO W CHMURACH
Chodzące miasto, plug-in city… miasto w chmurach! Poznajemy fantazyjne koncepcje miast i tworzymy własne urbanistyczne wizje przy pomocy niekonwencjonalnych materiałów.
 
25 sierpnia 2013 - MIASTO PRZYSZŁOŚCI
Wysyłamy misję badawczą na Księżyc z zadaniem stworzenia tam nowej ludzkiej siedziby. Co będzie nam potrzebne w kosmosie? Domy, szkoły, teatry? A może wielkie fortece jak z „Gwiezdnych wojen”?
Uwaga: liczba miejsc ograniczona; zapisy odbywają się w hallu środkowego wejścia do budynku i rozpoczynają się na 30 min przed rozpoczęciem zajęć, decyduje kolejność zgłoszeń.
 
WARSZTATY FAMILIJNE
 
Dlaczego płaczemy przy obieraniu cebuli?
 
Ssoboty i niedziele, godz. 10.30 i 13.30
 
Dlaczego cebula nie pozwala się obrać, a cytryna zjeść? Czy kwaśny smak owoców można rozpoznać tylko w czasie ich jedzenia? Jak warzywa mogą być przydatne w laboratorium? Dlaczego ukąszenie mrówki tak bardzo piecze? Dowiemy się co jest kwasem, a co zasadą. Sprawdzimy, czy za pomocą kwasu octowego da się zrobić wulkan.
Warsztaty familijne odbywają się w każdą sobotę i niedzielę. Bilety można kupić on-line na www.bilety.kopernik.org.pl (wybierz imprezy specjalne).
 
SŁYSZĘ MIASTO
 
Interaktywna instalacja dźwiękowa
 
soboty, godz. 19.00 – 21.30
 
O tym, jak głośne bywa miasto wie każdy jego mieszkaniec. Idąc ulicą często nie możemy usłyszeć własnego głosu, nie mówiąc już o dzwonku telefonu. Czy jesteśmy w stanie z tej kakofonii dźwięków wychwycić subtelne odgłosy i odkryć ich piękno? Próbujemy!
Słyszę MIASTO to interaktywna instalacja dźwiękowa, która w każdą letnią sobotę pozwala odkryć inną sferę akustyczną Warszawy. Możemy usłyszeć kompozycje Pawła Cytry, wykorzystujące nagrania terenowe (szumy ulicy, rezonanse budynków i mostów, szepty ludzkie, pogłosy przestrzenne tuneli i przejść podziemnych) połączone ze ścieżką melodyczną i komputerowymi efektami dźwiękowymi. Korzystając ze specjalnych stanowisk modelowania dźwięku, wszyscy chętni mogą także wziąć udział w komponowaniu.
 
CENTRUM NAUKI KOPERNIK
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20 
00-390 Warszawa           
tel. kom.: + 48 604 19 46 89
katarzyna.nowicka@kopernik.org.pl
www.kopernik.org.pl
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!
Doładuj
Przeładuj