Wałcz: o kroczek od tragedii
fot. Adobe Stock/ekstrawałcz.pl

Wałcz: 2-letni chłopiec chodził po parapecie na 3 piętrze!

Wałcz, al. Tysiąclecia, 14 października tuż po godzinie 11. Przypadkowy świadek zobaczył, jak po parapecie zewnętrznym na trzecim piętrze drepcze małe dziecko. Mężczyzna wezwał policję i nagrał mrożący krew w żyłach filmik.
Wałcz: o kroczek od tragedii
fot. Adobe Stock/ekstrawałcz.pl
Świadek zdarzenia przyznaje, że już po kilkunastu sekundach matka zorientowała się w sytuacji i zabrała dziecko z parapetu. Jednak zarówno filmujący to zajście, jak i inni, którzy widzieli malucha, zdążyli na dobre się przerazić.

O mały kroczek od tragedii

Lepiej nie myśleć, co mogłoby się stać, gdyby dwulatek został na parapecie chwilę dłużej. Upadek z tak dużej wysokości oznaczałby dramat rozegrany na oczach Wałczan. Dzięki interwencji matki najgorszym, do czego mogło dojść, jest ewentualne przeziębienie – chłopiec miał na sobie tylko bluzeczkę z krótkim rękawem i spodenki.

Chwila nieuwagi matki

Policjanci, którzy pojawili się w mieszkaniu chłopca, nie stwierdzili niczego niepokojącego. Po rozmowie z matką chłopca ustalili, że była trzeźwa. Oprócz dwulatka miała pod opieką jeszcze jedno dziecko. – To była chwila nieuwagi matki – mówi asp. Beata Budzyń z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. Niemniej jednak policja będzie prowadzić w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.

Zobacz także:
Redakcja poleca: Z maluszkiem w Centrum Nauki Kopernik - galeria Bzzz! (video)
Nie musisz czekać, aż twoje dziecko podrośnie, by zainteresować je nauką. Do galerii Bzzz! w warszawskim Centrum Nauki Kopernik można przyjść już z dwulatkiem!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy