Wanienka dla niemowlaka
fot. AdobeStock

Wanienka ze stojakiem: praktyczne rozwiązanie

To, że maluch potrzebuje wanienki, nie ulega wątpliwości, warto jednak rozważyć do niej stojak, który bardzo ułatwi ci życie.
Dominika Bielas
Wanienka dla niemowlaka
fot. AdobeStock
Wanienka dla dziecka powinna być przede wszystkim wygodna dla rodzica. Pomyśl o tym, gdzie będziesz kąpać dziecko (w łazience, czy w pokoju) i dokładnie, gdzie będziesz ustawiać wanienkę, warto na tym etapie rozważyć zakup stelaża. Dzięki niemu kąpiel maluszka będzie nie tylko wygodniejsza, ale i znacznie bardziej bezpieczna.

Dlaczego warto kupić wanienkę ze stojakiem?

Przede wszystkim dzięki stelażowi wanienka stoi stabilniej niż na stole czy taborecie. Drugim dużym plusem jest fakt, że podczas kąpieli maluch znajduje się na odpowiedniej wysokości. Ustawiając wanienkę na podłodze lub w wannie musisz się nieustannie schylać podczas kąpieli, co obciąża kręgosłup. Stojak taki można kupić w komplecie z wanienką lub dokupić uniwersalny stojak do klasycznej wanienki.
Redakcja poleca: Wybieramy pierwszą zabawkę - przytulaczka dla niemowlaka - film
Dowiedz się, po co niemowlakowi zabawka. Sprawdź, co to są przytulaczki i zobacz te najpiękniejsze.

Wanienka ze stojakiem w komplecie

W sklepach dostępne są wanienki 2w1 od razu w komplecie ze stelażem dopasowanym do kupowanej wanienki. Są także większe zestawy z innymi akcesoriami niezbędnymi do kąpieli maluszka. Niektóre stojaki do wanienek są wyposażone w suszarkę. To dobre rozwiązanie, jeśli wanienka ma, gdzie stać na stałe np. w łazience. 

Stojak do wanienki

Jesli już kupiłąś wanienkę lub masz ją po starszym dziekcu, nic starconego. Jest możliwość dokupienia samego stelaża. Zwróć uwagę na wielkość, gdyż stojaki są pod dwie wielkości klasycznych wanienek. Warto również sprawdzić jak składa się stelaż.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy