GRY
 
 

Warszaty Twórcze Dzieciaki w Tamice

04.02.2012r.,godz.16:00 Tamika zaprasza dzieci od 6 lat na wyjątkowe spotkanie z animacją. Weekend francuski z filmem animowanym – „Mały Książę”.

logo
fot. tamika.pl
Inspiracją do działań warsztatowych będzie fragmenty książki Antoine'a de Saint-Exupéry'ego "Mały Książę" (dla dzieci 6-10 lat). Podczas zajęć dzieci dowiedzą się jak od podstaw stworzyć własny film animowany tradycyjną metodą poklatkową. Porozmowach na temat fragmentu tekstu, dzieci zaprojektują scenografię do swoich flmów. Następnie z pomocą animatorki będą ożywiać wykonaną przez siebie scenografię i wykonają zdjęcia do filmu. Ostatnim etapem będzie praca nad ścieżką dźwiękową do filmu - tutaj dzieci wcielą się w rolę lektorów. Efektem warsztatów będzie seria animowanych bajek stworzonych przez dzieci dla ich rówieśników. Filmy będą umieszczone na stronie internetowej projektu i objęte zostaną wolnymi licencjami
 
Dzieci poprzez aktywne ćwiczenia i zdania poznają gatunki filmowe i scharakteryzują ich cechy. Na specjalnych planszach z planu filmowego, będą miały za zadanie scharakteryzować scenografię i bohaterów typowych dla danego gatunku filmowego. Następnie każdy gatunek omówiony zostanie na podstawie fragmentów filmów dla dzieci a także do każdego gatunku stworzony zostanie film animowany.
W ramach weekendu poświęconego kulturze i sztuce Francji w Tamice zapanują francuskie smaki oraz eleganckie symbole nawiązujące do kultury tego kraju.

Sobota, 04.02.2012
Godzina: 16:00- 18:00
Koszt: 50 zł/dziecko

Tamika
Ul. Wolska 44
tel: 0 535 644 990

więcej »


Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj