GRY
 
 

Warsztaty archeologiczne dla dzieci

15,22,29.10.2012r., Na archeologicznych warsztatach postaramy się przyjrzeć poszczególnym okresom: od epoki dinozaurów, przez starożytne cywilizacje, po dzisiejsze czasy.

logo, kalimba
PONIEDZIAŁEK godz. 17:30 - 18:30
 
Zdobędziemy podstawową wiedzę o danej epoce, dowiemy się wielu ciekawostek, a na koniec zajęć każdy z nas zrobi dla siebie pamiątkę związaną z danym tematem. Czy wiecie dlaczego dinozaury wyginęły? Albo jakie były grecki i rzymskie bóstwa? Co symbolizuje egipski, niebieski skarabeusz? Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiemy się wspólnie na naszych warsztatach.
 
wiek: 5+
młodsze dzieci (3-4lata) mogą brać udział w zajęciach w asyście rodzica!
udział w warsztatach: 25zł
obowiązują zapisy: kofifi@kalimba.pl lub tel. (22) 839 75 60, 501 183 953
 
15 października PONIEDZIAŁEK godz. 17:30
Mezopotamia - prawdopodobnie tam narodziła się pierwsza cywilizacja. Dowiemy się kiedy istniała, gdzie leżała, co ją wyróżniało i dlaczego upadła. Każdy z nas dowie się na czym polega praca archeologa i przekona na własnej skórze jakie to trudne. Wzorując się na zdjęciach postaramy zrobić z masy solnej i koralików reprodukcje wybranej przez siebie rzeźby z okresu Mezopotamii, co nie będzie łatwym zadaniem!
 
22 października PONIEDZIAŁEK godz. 17:30

Egipt - pierwsza z wielkich, starożytnych cywilizacji które będziemy poznawać na naszych warsztatach. Dowiemy się czemu piramidy są akurat w takim kształcie, poznamy kilka hieroglifów, bóstw egipskich oraz faraonów. Każdy z nas zrobi ze sznurka i modeliny niebieskiego, egipskiego skarabeusza na szyje - na szczęście.
 
29 października PONIEDZIAŁEK godz. 17:30
Grecja
Tym razem zapoznamy się z kulturą Starożytnej Grecji. Dlaczego mówi się o niej jako o jednej z największych i najistotniejszych cywilizacji? Co takiego osiągnęli Starożytni Grecy, że do tej pory ich podziwiamy? Pooglądamy zdjęcia wykopanych znalezisk z tamtego okresu, poznamy najbardziej znaczące osobistości, bogów olimpijskich i zrobimy własne teatralne maski (oczywiście wzorując się na maskach ze Starożytnej Grecji).
 
KALIMBA Kofifi

ul. Mierosławskiego 19
Warszawa Żoliborz
tel. 22 839 75 60, 501 183 953
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj