GRY
 
 

Warsztaty archeologiczne dla dzieci

12,19,26.11.2012r., godz.17.30 Na archeologicznych warsztatach w Kalimbie postaramy się przyjrzeć poszczególnym okresom: od epoki dinozaurów, przez starożytne cywilizacje, po dzisiejsze czasy.

logo, kalimba
12 listopada PONIEDZIAŁEK godz. 17:30
Rzym
W ten poniedziałek zajmiemy się kulturą Starożytnego Rzymu. Przyjrzymy się Koloseum, porozmawiamy o gladiatorach, poznamy rzymskich cesarzy i rzymskich bogów. Dowiecie się co odkryli Starożytni Rzymianie oraz co wynaleźli. Na koniec każdy z nas postara się zrobić własną rzymską wazę, albo misę z masy solnej - udekorowaną koralikami i malowidłami.

19 listopada PONIEDZIAŁEK godz. 17:30
Średniowiecze
Tym razem zagłębimy się w epokę średniowiecza. Wyobraźnią wejdziemy w świat króli, rycerzy i księżniczek. Dowiemy się jak wyglądało wtedy życie ludzi, pooglądamy zdjęcia ruin średniowiecznych zamków. Porozmawiamy czy w dzisiejszych czasach są gdzieś na świecie jeszcze prawdziwi królowie. Wymyślimy własne herby oraz zrobimy rycerskie szabelki ozdobione diamentami.

26 listopada PONIEDZIAŁEK godz. 17:30
Wynalazki!
Jakie wynalazki zmieniły świat?! Kiedy powstały?! Jak radzili sobie ludzie bez nich?! O tym wszystkim i o wielu innych sprawach porozmawiamy na naszych zajęciach poświęconych najważniejszym wynalazkom. Zastanowimy się również czy jakiegoś wynalazku nam brakuje w codziennym życiu i postaramy się zrobić jego prototyp!

Zdobędziemy podstawową wiedzę o danej epoce, dowiemy się wielu ciekawostek, a na koniec zajęć każdy z nas zrobi dla siebie pamiątkę związaną z danym tematem. Czy wiecie dlaczego dinozaury wyginęły? Albo jakie były grecki i rzymskie bóstwa? Co symbolizuje egipski, niebieski skarabeusz? Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiemy się wspólnie na naszych warsztatach.

wiek: 5+ młodsze dzieci (3-4lata) mogą brać udział w zajęciach w asyście rodzica!
udział w warsztatach: 25zł
obowiązują zapisy: kofifi@kalimba.pl lub tel. (22) 839 75 60, 501 183 953

KALIMBA Kofifi
ul. Mierosławskiego 19
Warszawa Żoliborz
tel. 22 839 75 60, 501 183 953
kofifi@kalimba.pl
www.kalimba.pl
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj