GRY
 
 

Warsztaty Leonardo da Vinci, Centrum Sztuki Dziecka - 3-9.07, Poznań

Zapraszamy na warsztaty organizowane przez Centrum Sztuki Dziecka.

wakacje z leonardem

WAKACJE Z LEONARDEM 2013


Centrum Sztuki Dziecka na czas letni przygotowało dla młodych poszukiwaczy, wynalazców, artystów, ekologów, kulinarnych eksperymentatorów cykl warsztatów twórczych w ramach WAKACJI Z LEONARDEM! Podczas pięciu dni zajęć będzie można działać w różnych dziedzinach i na różne sposoby. Pasje dobrze rozwijać nawet w wakacje, poznawać nowe dyscypliny najlepiej w wolnym czasie, by stać się wszechstronnym niczym patron warsztatów Leonardo da Vinci. Możliwy jest udział w całym cyklu lub w wybrane dni. Wiek uczestników od 7 do 12 lat.


3.07.2013 (środa)

MONIKA TYMICKA

Mój przyjaciel-mapet

Warsztaty polegają na stworzeniu przez dziecko, swojej plastycznej wizji lalki- mapeta. Ma ona uosabiać zewnętrzny (fryzura, oczy, ubranie) i wewnętrzny (cechy charakteru) portret przyjaciela.

Zabawa ma rozwinąć w dziecku zmysł obserwacji, zdolności plastyczne, koordynację ruchową (animacja).

Na wstępie zaprezentowane zostaną lalki z różnym charakterem i o różnym wyglądzie. Następnie odpowiemy sobie na pytanie jaki będzie nasz nowy przyjaciel. Wykonanie lalki - przyjaciela, z uwzględnieniem podanych wcześniej cech to już finał spotkania.


4.07.2013 (czwartek)

JOANNA KRZYŻANEK

Wakacyjne spotkanie z Cecylką Knedelek

Cecylka Knedelek to dziewczynka, która mieszka w Starym Knedelkowie, przy ulicy Naleśnikowej 5. Ma niebieskie oczy i „pomidorowe włosy”, które czesze w kitki lub kucyki. Dziewczynka potrafi przeskakiwać przez strumyk, rozwieszać pranie na lince, chodzić po kałużach, piec babeczki z czereśniami, przygotować herbatkę na przeziębienie, szyć gałgankowe lalki, rysować zielone ptaki i liczyć do miliona. Bardzo lubi czytać książki, sadzić kwiatki i odpoczywać w hamaku…A my spotkamy się Cecylią w Leonardowej kuchni.

5.07.2013 (piątek)

NATALIA ADAMCZYK

Zielony recykling

Jak wyczarować kulinarne cuda z resztek warzyw, jakie często zalegają nam w lodówce? Co zrobić z gruszki i pietruszki? Czy kotlet z marchewki to jakiś żart? No i czy zielona jak trawa zupa może być jadalna? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas warsztatu kulinarnego, mającego na celu maksymalne uruchomienie naszej wyobraźni przy minimalnym zasobie produktów, jakie mamy pod ręką.  Połączymy przyjemne z pożytecznym – radość z wymyślania i odkrywania nieszablonowych przepisów oraz praktyczne umiejętności recyklingu żywności kuchni. Będzie ciekawie, smacznie, zdrowo, a przy okazji - ekologicznie


8.07.2013 (poniedziałek)

RAFAŁ IGIEL

Nowe pomysły potomków Leonarda

Co to jest wynalazek? Czy wszyscy możemy zostać odkrywcami? Warsztaty przybliżą młodym uczestnikom proces powstawiania wynalazków: od pomysłu do realizacji. Z materiałów dostępnych w epoce Mistrza Leonarda powstaną nowe, współczesne zaskakujące maszyny, machiny, obiekty, które pewnie znajdą zastosowanie dopiero za setki lat ;)


9.07.2013 (wtorek)

ELŻBIETA SZYMAŃCZUK

Atomowe światy


Świat jest zbudowany z malutkich drobinek-atomów. Każdy człowiek to wielki zbiór atomów. Na warsztatach każdy wyobrazi sobie, że jest takim atomem. Jedynym, niepowtarzalnym i wyjątkowym. W naszej wyobraźni możemy być kim chcemy i przedstawić siebie jak chcemy. Po zaprezentowaniu materiałów plastycznych potrzebnych do wykonania własnej konstrukcji, powstaną szkice a następnie przestrzenne prace.Data: 3,4,5,8,9 lipca
Godzina: 10.00 i 12.00
Czas trwania: 1,5 h
Miejsce: sala 213, II piętro, CK Zamek
Wiek uczestnika: 7-12 lat
Wstęp: 10 zł, bilety dostępne od 24 czerwca w kasie CK Zamek, godz. 10.00 - 21.00, tel. 61 64 65 260
Kontakt: Agata Felikszewska-Igiel, tel.  61 64 64 475
Redakcja poleca: Warsztaty Mamo, To Ja dla rodziców dzieci 0-1 lat [WIDEO]
Relacja z Warsztatów Mamo, To Ja dla rodziców dzieci 0-1. Warszawa Wiosna 2017.
Doładuj
Przeładuj