GRY
 
 

Wspólne malowanie obrazu - wydarzenie artystyczne dla dzieci, 22.06, Warszawa

Zapraszamy serdecznie na niezwykłe wydarzenie artystyczne w MediParku w Warszawie.

medipark
22 czerwca  w Centrum Diagnostyki i Terapii Dzieci – MediPark w Warszawie odbędzie się niecodzienne wydarzenie artystyczne.
 
Światowej sławy malarz Gregorio Mancino wraz z „najmłodszymi artystami” w wieku od 5 do 12 lat- finalistami konkursu organizowanego przez firmę BOIRON,  namaluje obraz ścienny w Centrum Diagnostyki i Terapii Dzieci – MediPark. Gościem specjalnym wydarzenia  będzie  również piłkarz Marcin Żewłakow wraz z rodziną. 
 
Gregorio Mancino jest członkiem stowarzyszenia Omeoart, które narodziło się we Włoszech.  Zrzesza ono wielu włoskich oraz francuskich artystów, którzy z pasją tworzą dzieła artystyczne, które promują humanistyczne i naukowe podejście do medycyny oraz homeopatii. Gregorio Mancino, artysta Omeoart i twórca Sztuki w ruchu znanej ze swoich pokazów, słynie ze swojego dużego zaangażowania w akcje związane z odmalowywaniem szpitali pediatrycznych. Jedno z takich wydarzeń miało miejsce w Szpitalu Macedonio Melloni w Milanie, gdzie przy współpracy z innymi artystami, dziećmi w przeróżnym wieku oraz ich rodzicami, ożywił kolorami i rysunkami 1000 metrów korytarzy na oddziale neonatologii.  Artysta Gregorio Mancino równie chętnie rozweselił swoimi malowidłami Dom Opieki – Villa Indigo w Brukseli, tj. ośrodek, który przyjmuje dzieci dotknięte ciężkimi chorobami, często ze złymi rokowaniami.        
 
Stowarzyszenie Omeoart to stowarzyszenie artystów, których dzieła są rokrocznie prezentowane podczas specjalnie organizowanych wystaw, które cechuje najwyższy poziom artystyczny. Równie chętnie organizowane są spotkania mające na celu wzmacnianie aspektu humanistycznego i naukowego medycyny. Jednym  z nich było seminarium z Patch’em Adamsem, sławnym lekarzem, amerykańskim clownem, twórcą „terapii śmiechem”, na podstawie biografii którego został nakręcony film „Doktor Patch”, w roli głównej odegranej przez Robina Wiliamsa. 
 
 
22 czerwca, godz. 10:00 
( godzina rozpoczęcia do potwierdzenia ze względu na możliwość obecności telewizji)
Centrum Diagnostyki i Terapii Dzieci – MediPark  
Ul. Obrzeżna 5, Warszawa
 
Redakcja poleca: Warsztaty Mamo, To Ja dla rodziców dzieci 0-1 lat [WIDEO]
Relacja z Warsztatów Mamo, To Ja dla rodziców dzieci 0-1. Warszawa Wiosna 2017.

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj